Pobierz widget

Wieści Wolbromskie

Dwutygodnik lokalny sprzedawany w części powiatu olkuskiego (głównie gminy Wolbrom i Trzyciąż) za pośrednictwem własnego kolportażu. Tytuł na rynku od 1990 roku, obecnie w średnim nakładzie 1200 egz.

 
Gazeta informacyjno – reklamowa, poruszająca na swych łamach wszelkie tematy o zasięgu lokalnym, laureat II nagrody w konkursie dla gazet lokalnych mających największy wpływ na kształtowanie świadomości proekologicznej na terenie Małopolski w 2003 i 2004 roku, uczestnik ogólnopolskiego projektu debat publicznych „Jakie państwo?”, członek Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Format gazety A-3, druk kolorowy na papierze gazetowym.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo FAMA
Wydawca Wojciech Szota
Rok założenia 1990
Zasięg powiat olkuski (część)
Strona www http://wiesci.info.pl
Telefon 032 6441153, 0604 336826
E-mail
Nakład 1200
Adres:

ul. Krakowska 27, 32-340 Wolbrom


Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
GOŁCZA - Wiatraki – to sprawa zamknięta
Gmina Gołcza ma to już za sobą. Referendum w sprawie lokalizacji farmy wiatrowej dało wynik negatywny. Większość z tych, którzy 21 kwietnia udali się do urn wyborczych, powiedziała wiatrakom „nie”. Ale emocje związane z tą sprawą jeszcze nie umilkły. Ostatnio ostra wymiana zdań miała miejsce na sesji Rady Gminy 30 kwietnia, na którą przybył Jan Słaboń, reprezentujący Stowarzyszenie „Stop planowanej lokalizacji elektrowni wiatrowej w gminie Gołcza”.
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
Motorem przez pustynię?
20 kwietnia w Chechle na Pustyni Błędowskiej odbyła się pierwsza edycja rajdu Cross Country Chechło, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pustynna Grupa Terenowa. W wyścigu brały udział motocykle, quady, oraz samochody terenowe podzielone na dwie kategorie ze względu na pojemność silnika. Zgromadzeni kibice oglądali popisy kierowców, którzy starali się przejechać wyznaczone trasy osiągając jak najkrótszy czas.
Wieści Wolbromskie, Katarzyna Palkowska
WOLBROM - Pieniądze to nie wszystko
Mija niemal rok, odkąd w gminie Wolbrom działają dwie Niepubliczne Szkoły Podstawowe. Przekształcenie kolejnych na razie odłożono, dając czas lokalnym społecznościom oraz władzom samorządowym na dokładniejsze przyjrzenie się ich działalności.
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
OLKUSZ - Dwie siostry – dwa tytuły
Siostry – Klaudia i Kinga Mazur – zostały przez jury tegorocznego konkursu uznane za najpiękniejsze. Pierwsza z nich zdobyła tytuł Miss Ziemi Olkuskiej, a druga – tytuł Wicemiss. Obydwie są uczennicami wolbromskiego Liceum Ogólnokształcącego.
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
WOLBROM - Zmierzyć się z rakiem
Profesor Marek Pawlicki – wybitny specjalista chemioterapeuta i onkolog kliniczny, był gościem spotkania, jakie 23 marca zorganizowało w wolbromskim domu kultury Stowarzyszenie Projekt Nadzieja. Ciekawego wykładu wysłuchało ok. 30 osób, z których większość zetknęła się w swoim najbliższym otoczeniu z chorobą nowotworową. Dla nich wiedza profesora jest wprost bezcenna...
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
WOLBROM - Śpilory, kopyta i raszple
O tym, że Wolbrom był miastem szewców, dzisiaj świadczy już chyba tylko pomnik Jana Kilińskiego na rynku. A przedwojenne gazety podawały, że w mieście pracowało ponoć 1800 rzemieślników, trudniących się wyrabianiem butów, a w okolicznych wioskach – kolejnych 700. Wolbromscy szewcy sprzedawali swoje wyroby na wszystkich okolicznych targach – także w Olkuszu i Krakowie, gdzie buty z Wolbromia były bardzo cenione. Wstawali w nocy, brali worek na plecy i w drogę! Autobusów, ani tym bardziej samochodów, przecież nie było...
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
Czerpiąc z dobrych wzorców...
Niezwykle ciekawie rozpoczęły się obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego na terenie Małopolski. 19 stycznia, w Ojcowskim Parku Narodowym przygotowano bogaty program, nawiązujący do tego ważnego, historycznego wydarzenia. Organizatorzy, czyli władze Parku, UMiG w Skale, krakowski i miejscowy Oddział PTTK, harcerze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ojcowa, zaproponowali szereg imprez o różnym charakterze, stąd każdy, kto w tym dniu przybył w to cudowne miejsce, mógł znaleźć coś dla siebie.
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
CHEŁM - Spór o jeden procent
Niezwykle burzliwie rozpoczęło się zebranie wiejskie w Chełmie (gm. Wolbrom). Podobnie jak w Jeżówce, Kąpielach Wielkich i Łobzowie, głównym tematem była dyskusja nad propozycją przekształcenia miejscowej szkoły podstawowej w placówkę niepubliczną. Mieszkańcy i nauczyciele od początku przekonywali przedstawicieli UMiG, że ten pomysł nie znajdzie poparcia. Ostre słowa padły pod adresem sołtysa (będącego zarazem radnym) Kazimierza Goldy i burmistrza Jana Łaksy, któremu zarzucano niedotrzymanie obietnic złożonych przed wyborami.
Wieści Wolbromskie, Wojciech Szota
Przebój Wolbrom zagrał z wicemistrzem Polski
Przebój Wolbrom 8 września obchodził 75 lecie istnienia klubu. Głównym punktem jubileuszu był mecz z czternastokrotnym mistrzem oraz aktualnym wicemistrzem Polski – Ruchem Chorzów.
Wieści Wolbromskie, Czesław Borówka
WOLBROM - Turniejowe wspomnienia
V Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu przeszedł do historii. O tym pięknym, sportowym wydarzeniu można by książkę napisać. Mojej osobie pozostaje niestety tylko krótkie streszczenie.
Wieści Wolbromskie, Marta Szostek
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Mamy za sobą kolejną kampanię wyborczą. Brzydką kampanię, ze...
Aż 10 spośród 13 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy...
Uwaga!   Konkurs  SGL LOCAL PRESS 2010 w kategorii Samorząd...
Zakończyła się budowa sztucznego jeziora na Stobrawie. – Uważam, że...