Loading...
Close

27 listopada 2015

SGL Local Press 2016

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie konkursu SGL Local Press za najlepsze teksty, fotografie i materiały wideo, które zostały opublikowane albo wyemitowane w lokalnych mediach między 01.01.2016 roku a 31.12. 2016 roku.

Konkurs SGL Local Press 2016 ma charakter otwarty, tzn. mogą w nim brać udział materiały nadesłane przez media lokalne (o zasięgu mniejszym niż województwo) bez względu na przynależność do SGL.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i statuetki w następujących kategoriach:
I – dziennikarstwo śledcze i interwencyjne
II – dziennikarstwo specjalistyczne
III – reportaż prasowy
IV – wywiad i inne gatunki publicystyczne
V –   fotografia, fotoreportaż
VI – materiał wideo
VII – portal gazety lokalnej
VIII – dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna
IX –  gazeta roku
Przyznane też zostaną dwie nagrody specjalne. Nagroda Muzeum Powstania Warszawskiego – za najciekawszy tekst o bohaterze zgłoszonym uprzednio do konkursy MPW im. Jana Rodowicza „Anody” oraz pod patronetem „GrandFront” za „Najładniejszą okładkę gazety” opublikowana w latach 1989-2016.

Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2017 r.

Uroczysta gala finałowa odbędzie się w 16 marca 2017 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Partnerem konkursu i fundatorem nagród za „akcje społeczną” oraz dla gazety roku im. Bolesława Wierzbiańskiego jest Polsko- Amerykańską Fundację Wolności. Partnerem gali finałowej konkursu jest Zamek Królewski w Warszawie.

Regulamin konkursu 

więcej informacji:
Aleksandra Mróz
Sekretarz Stowarzyszenia Gazet Lokalnych
konkurs@gazetylokalne.pl, tel. 794-760-596, 22 826 12 50

WSZYSTKO O KONKURSIE SGL LOCAL PRESS

Konkurs SGL LOCAL PRESS ogłaszany jest nieprzerwanie od 2008 roku. O nagrody w licznych kategoriach dziennikarskich i fotograficznych ubiegają się dziennikarze prasy lokalnej, bez względu na przynależność macierzystej redakcji do SGL. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i statuetki.

Kategorie konkursowe to: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, dziennikarstwo specjalistyczne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki publicystyczne, fotografia, fotoreportaż, materiał wideo, portal gazety lokalnej, dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna. W ramach konkursu przyznawane są również dwie nagrody specjalne. Pierwsza  z nich, za najciekawszy tekst o bohaterze zgłoszonym uprzednio do konkursy MPW im. Jana Rodowicza „Anody”, ufundowana jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego, druga na Najładniejszą okładka gazety opublikowaną w latach 1989-2016. Nagroda ta ufundowana jest przez organizatorów konkursu „Grand Front”.

Partnerem konkursu i fundatorem nagród za „akcje społeczną” oraz dla gazety roku im. Bolesława Wierzbiańskiego jest Polsko- Amerykańską Fundację Wolności.

Nadesłane prace oceniają dziennikarze z mediów ogólnopolskich i regionalnych, z dużym dorobkiem zawodowym, którzy tworzą Jury konkursu. W kolejnych edycjach jury przewodniczyli: m.in.: Piotr Najsztub, Tomasz Wróblewski, Teresa Torańska, Igor Janke, Anna Marszałek, Mariusz Szczygieł.

Dodatkowo, gazecie, której dziennikarze otrzymają najwięcej nagród w poszczególnych kategoriach, jury przyznaje tytuł GAZETY LOKALNEJ ROKU. W kolejnych latach tytuł ten przypadł: Nowemu Łowiczaninowi (2008), Sztafecie (2009),Tygodnikowi Podhalańskiemu (2010), Pałukom (2011), Tygodnikowi Podhalańskiemu (2012), Nowinom Jeleniogórskim (2013), Gazecie Powiatowej – Wiadomościom Oławskim (2014), Gazecie Jarocińskiej (2015), Tygodnikowi Podhalańskiemu (2016).

Uroczysta gala finałowa konkursu odbywa się w połowie marcu na Zamku Królewskim w Warszawie. Instytucja ta jest życzliwym parterem naszego konkursu.

Prace nagrodzone w SGL Local Press 2015 dostępne są tutaj

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z gala SGL Local Press 2015 r.

 

pasek sponsorw SGL LOCAL PRESS 2015

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Gali SGL Local Press 2014.