Warsztaty tematyczne i rekrutacja

Weekendowe warsztaty dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych. Warto na nich być!

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych serdecznie zaprasza dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych – pracowników i współpracowników prasy papierowej, portali internetowych, radia i telewizji, do udziału w niecodziennych warsztatach. Zapraszamy także osoby z niepełnosprawnością, którym zapewnimy niezbędne udogodnienia podczas szkoleń.

W programie: atrakcyjne sposoby informowania o funduszach europejskich na lata 2014-2020. Dowiecie się na nich sporo o infografice jako doskonałym sposobie ilustrowania materiałów prasowych, potrenujecie stosowanie zrozumiałego, przyjaznego dla czytelnika języka, pomocnego w przekazywaniu „urzędowych” treści. To się zawsze przyda!

Jesteśmy przekonani, że warto, aby o możliwościach korzystania z funduszy europejskich nasi czytelnicy dowiadywali się z naszych gazet. Warsztaty z udziałem ekspertów mają w tym pomóc.

Organizujemy je w 16 województwach (harmonogram http://gazetylokalne.pl/harmonogram/) w ramach projektu „Fundusz europejskie na jedynce gazet lokalnych i regionalnych” realizowanego w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Warsztaty odbywają się w weekendy, po to, aby uczestnicy mogli je pogodzić z codziennymi obowiązkami. Zapewniamy możliwość udziału w wydarzeniach także osobom z niepełnosprawnością. Ośrodki szkoleniowe dobierane są w porozumieniu z lokalnymi animatorami w taki sposób, aby położone były w atrakcyjnym geograficznie miejscu.

Celem warsztatowych spotkań dziennikarzy i ekspertów jest podniesienie kompetencji i wiedzy nt. sposobów i metod informowania oraz promowania wiedzy o Funduszach Europejskich, ale nasz zespół zadba również o aktywne spędzenie czasu wolnego od zajęć.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Tylko 15 w każdym województwie!

Zapraszamy!

Zgłoszenia: rekrutacja@gazetylokalne.pl

Informacje: ola@gazetylokalne.pl , tel. 794 760 596, 22/826 12 50

Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem oraz ramowy program warsztatów można pobrać ze strony: http://gazetylokalne.pl/do-pobrania/

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”.

Logotypy od lewej: Fundusze Europejskie, Ministerstwo Rozwoju, Unia Europejska

Tagi :

FE na Jedynkach

Udostępnij