Pobierz widget

Rzecz Krotoszyńska

Nagroda w konkursie Prasa Lokalna - Demokracja Lokalna - Samorząd w maju 1994 r.

W listopadzie 2000 r. otrzymaliśmy nagrodę III stopnia w konkursie dla niezależnej prasy lokalnej, zorganizowanym przez Instytut na rzecz Rozwoju Demokracji w Europie Środkowej i Wschodniej (IDEE)

W 1999 r. dziennikarka Izabela Bartoś otrzymała wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Złote Pióro. Po dwóch latach została laureatką nagrody głównej w kolejnej edycji tego samego konkursu. W 2001 r. została też wyróżniona za teksty popularyzujące ochronę pracy w konkursie dziennikarskim zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Iza Bartoś otrzymała również drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie dla prasy lokalnej, rywalizując o miano najlepszego dziennikarza zajmującego się problematyką samorządową w 2000 r.

W kwietniu 2004 r. dwa teksty (Czy radnych można kupić? i Sprzedani dwa razy) Romany Hyszko - jako jedynej reprezentantki prasy lokalnej - zostały uhonorowane w kategorii "Virtuti Civili" - konkursu dziennikarskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Poznaniu.

Wydawnictwo Lumen Press, sp. z o.o.
Wydawca Janusz Urbaniak
Rok założenia 1990
Zasięg Krotoszyn, Cieszków (woj. dolnośląskie), Kobylin, Koźmin, Pępowo, Pogorzela, Rozdrażew, Sulmierzyce, Zduny
Strona www http://www.rzeczkrotoszynska.pl
E-mail
Nakład 4500
Adres:

ul. Sienkiewicza 2A,
63-700 Krotoszyn

tel. (062) 7253354, 7227142

Przynależność do ZKDP: brak danych
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Pamiętajmy o profesorze Kostrzewskim - odkrywcy Biskupina!
Z nazwiskiem tego wielkiego archeologa i muzeologa stykali się krotoszyńscy licealiści na lekcjach historii, które prowadził Dionizy Kosiński. Trudno ustalić, czy studiując od 1956 r. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, uczestniczył w prowadzonych przez niego zajęciach, czy tylko otarł się o profesorską legendą. Do 1960 r. Kostrzewski był bowiem czynnym dydaktykiem i szefem Instytutu Prehistorycznego. Kosiński – nie tylko historyk, ale także archeolog, temu nimbowi uległ bez reszty, tym bardziej, że odnajdywał w nim akcenty patriotyczne.
Rzecz Krotoszyńska, Janusz Urbaniak
Nasz 4 czerwca 1989 roku
Minęło 25 lat od pamiętnych wyborów, gdy opowiedzieliśmy się za wolnością i powrotem do Europy. Odrzuciliśmy wtedy alians z sowieckim komunizmem, narzucony Polsce przemocą w wyniku konferencji zwycięzców II wojny światowej w Jałcie w 1945 roku.
Rzecz Krotoszyńska, Janusz Urbaniak
A cmentarz w Durzynie coraz droższy
Jeszcze nie powstał, a już rosną koszty jego budowy. 218 tys. zł gmina Krotoszyna wyda dodatkowo na dokończenie pierwszego etapu budowy cmentarza komunalnego w Durzynie. Zadanie z wolnej ręki powierzono firmie Gembiak-Mikstacki.
Rzecz Krotoszyńska, Sebastian Pośpiech
O dalszych losach Chlebosia i o tym, że wykluczonym należy pomóc
Bezdomnych jest wielu, ale każdy z nich to indywidualna jednostka mająca swoją historię. Dariusz Chleboś, o którym Bożena Maćkowiak pisała w Rzeczy nr 989 z 8 kwietnia br. w artykule "Jak bezpańskie psy", wyszedł z zakładu karnego pod koniec lutego.
Rzecz Krotoszyńska, Bożena Maćkowiak
Będzie praca dla 350 osób
Już pod koniec czerwca otwarty zostanie zakład produkcji kebabu w Zdunach należący do Ömera Akyüza, niemieckiego biznesmena pochodzenia kurdyjskiego. W zakładzie przetwórstwa mięsnego przy ul. Jutrosińskiej ma być produkowane głównie mięso drobiowe i cielęcina typu kebab (burgery, kiełbaski kebabowe i gotowy produkt dla sieci marketów). Hala produkcyjna fabryki będzie miała 2 tys. m kw., a cały zakład zajmie niemal pół hektara. Koszt inwestycji wyniesie ok. 12 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na czerwiec tego roku.
Rzecz Krotoszyńska, Sebastian Pośpiech
KROTOSZYN - Radni zobaczyli Jotkela od środka
Nie tylko wózki i szafy warsztatowe oraz metalowe meble produkuje fabryka na ul. Wiejskiej w Krotoszynie. Jotkel specjalizuje się także w usługach kooperacyjnych, m.in. tutaj powstają podwozia do autobusów marki Solaris.
Rzecz Krotoszyńska, Sebastian Pośpiech
DZIERŻANÓW - Autobus zderzył się z szynobusem
12 marca o godzinie 16.00 w Dzierżanowie (gm. Krotoszyn), na trasie kolejowej Krotoszyn – Leszno, autobus podmiejski MZK z niewiadomych przyczyn nie zatrzymał się przed znakiem stopu. Na przejeździe kolejowym bez zapór zderzył się z szynobusem.
Rzecz Krotoszyńska, Marcin Szyndrowski
KOBIERNO - Hodowcy bydła mlecznego podsumowali rok
Maciej Pohl, hodowca bydła mlecznego z Krotoszyna, zajął szóste miejsce w Wielkopolsce w rankingu poznańskiego Regionu Oceny Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Rolnych. Pohl był też trzeci w kategorii posiadaczy stad liczących od 50 do 150 krów.
Rzecz Krotoszyńska, Sebastian Pośpiech
KROTOSZYN - Ważne słowa o księdzu Tischnerze
Krotoszyn odwiedził poeta, publicysta i autor “Tygodnika Powszechnego” Wojciech Bonowicz. Najpierw wziął udział w Lekcjach czytania, które odbyły się w Kołłątaju, później w bibliotece publicznej opowiadał o ks. Józefie Tischnerze.
Rzecz Krotoszyńska, Janusz Urbaniak
KROTOSZYN - Urząd zablokował mu budowę domu
Czy urzędnicy gminni dobrze służą mieszkańcom Krotoszyna? Wątpliwości budzi plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu al. Powstańców Wlkp. i tzw. promenady. Jeden z zapisów uniemożliwia bowiem mieszkańcowi wybudowanie domu na jego nieruchomości przy ul. Robotniczej.
Rzecz Krotoszyńska, Sebastian Pośpiech
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Samolotem, samochodem, autobusem, łodzią. Nasi trenerzy z...
26 maja 2014 minęło 15 lat od ukazania się pierwszego numeru...
Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza dziennikarzy i dziennikarki...
Na Krupówkach można oglądać wystawę przedstawiającą 25 lat...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Pilska telewizja ujawniła niewygodne dla sędziego Mariusza Sygreli...
Najwyżej oceniane
Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi na...
Gwiazdy polskiego sportu zarabiają w euro i bardzo to sobie chwalą...
Jury Konkursu SGL Local Press 2011 wyłoniło nominacje do nagrody...
29 września w kaliskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa...