Pobierz widget

Gazeta Słupecka

Gazeta Słupecka powstała ponad 25 lata temu jako pierwszy tygodnik lokalny w Polsce.

Wielokrotnie byliśmy i jesteśmy nagradzani przez za poziom naszego wydawnictwa m.in.w 2000 roku przez Instytut Na Rzecz Demokracji w Europie Wschodniej w V Konkursie dla Niezależnej Prasy Lokalnej. Jednak naszym największym kapitałem są nasi wierni od lat czytelnicy.  Wciąż rozszerzamy zasięg naszego tygodnika.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo Print
Wydawca Radosław Bartkowiak
Rok założenia 1989
Zasięg Powiaty: słupecki, wrzesiński, gnieźnieński i koniński
Strona www http://www.gazetaslupecka.pl
Telefon 63 275 11 64
E-mail
Nakład 3500
Adres:

Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe PRINT Sp. z o.o.
62-400 Słupca
ul.Traugutta 6


Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
Gazeta Słupecka obchodzi jubileusz 25 lecia! Gratulujemy!
Pomysł wydania gazety zrodził się w czerwcu 1989 roku, po wyborach do tzw. sejmu kontraktowego. Pierwszy numer o nakładzie 400 egzemplarzy czyli dwie kartki formatu A3 ukazał się trzeciego września i zawierał materiały traktujące o historii miasta, wywiad z szefem lokalnej "Solidarności", artykuł o Komitecie Obywatelskim i o miejscowym zespole rockowym. Został sprzedany w całości.
STRZAŁKOWO - Prawko kupię, prawko sprzedam
Jeden z mieszkańców Strzałkowa niedawno wpadł na pomysł zarobienia łatwych pieniędzy. Ogłosił w internecie, że ma możliwość załatwienia lewego zaświadczenia o zdanym egzaminie na prawo jazdy. Naiwni klienci wpłacali mężczyźnie pieniądze. Sprawa trafiła do sądu…
Gazeta Słupecka, Marcin Wróblewski
SŁUPCA, STRZAŁKOWO - Kto powiesił kłamstwa?
W niedzielne popołudnie na kamieniu w miejscu pamięci przy Łężcu ujawniono tablicę z rosyjskimi napisami. Sprawa o międzynarodowym wydźwięku może być prowokacją i odwetem za przywieszenie przez polaków tablicy w Smoleńsku. Sprawę nagłośniły niemal wszystkie media ogólnopolskie. Kto stoi za tym incydentem?
Gazeta Słupecka, Marcin Wróblewski
SŁUPCA - Taksówkarz multimilionerem!
Kilkanaście lat temu wyemigrował do Kanady „za chlebem”. Trafił do pracy w piekarni. Z dwoma innymi Polakami jakiś czas temu zaczął grać w kanadyjskiej loterii. Eugeniusz Borek, niegdyś słupecki taksówkarz, wraz z przyjaciółmi wygrał 50 milionów dolarów! Szczęśliwe numery, które przyniosły mu wygraną to: 2, 3, 4, 20, 22, 40, 43
Gazeta Słupecka, Marcin Wróblewski
SŁUPCA - Wpadło czterech poszukiwanych
W ciągu jednego dnia w ręce słupeckich policjantów wpadło czterech mężczyzn poszukiwanych przez organa ścigania i sądy. Jeden z nich był ścigany listem gończym, drugi miał być doprowadzony do aresztu lub zakładu karnego. W przypadku pozostałych policjanci musieli ustalić ich miejsce pobytu.
SŁUPCA - Dramat rodzin po śmiertelnym wypadku
9 maja na terenie Woli Koszuckiej doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów. W wyniku zderzenie śmierć poniosły dwie osoby. W ubiegłym tygodniu w słupeckim Sądzie Rejonowym rozpoczął się proces przeciwko Robertowi D., młodemu mieszkańcowi Woli, który uznany został sprawcą wypadku. 19-latek przyznał się do winy.
SŁUPCA - Wina tylko po stronie NFZ ?!
„Z ogromnym żalem pragniemy Państwa poinformować, że następuje powolny upadek Szpitala Powiatowego w Słupcy. Śmierć nastąpi niedługo z przyczyn znanych wszystkim. Przyczyn, o których nikt nie chce mówić i udaje, że nie ma problemu” – czytamy w liście otwartym skierowanym do samorządowców, a który podpisali „ci, którym szpital nie jest obojętny”. Starosta Mariusz Roga podczas sesji Rady Miasta uspokajał, że nie ma powodu do niepokoju, choć problemy finansowe są. Dyrektor szpitala Krzysztof Stasiak twierdzi, że winę za aktualną sytuację szpitala ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia.
KOSZUTY - TOCZĄ WOJNĘ O PORZĄDEK
Z miesiąca na miesiąc rośnie spór pomiędzy proboszczem parafii w Koszutach a niektórymi mieszkańcami wsi. Często mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji z chęcią bezpodstawnego „obsmarowania” sprawy lub osoby. Tym razem było inaczej. Mieszkańcy chcą zrobić porządek wokół domu parafialnego. To co zobaczyliśmy na miejscu potwierdza ich przekonania – w pobliżu kościoła powoli powstaje śmietnisko.
SŁUPCA - "PRECZ Z KURNIKAMI!"
Takimi słowami zakończyli swoje przemowy mieszkańcy wsi Borki na rozprawie administracyjnej dotyczącej rozbudowy i dobudowy kurników. Żadne porozumienie nie jest możliwe gdy w grę wchodzi tak potworny smród który do tej pory niejednokrotnie nawiedził Borki i inne okoliczne wsie.
SŁUPCA - PRZESTĘPCZE ŻYCIE
W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego po raz kolejny odnieśli sukces. Wyjaśniona została sprawa napadu na stróżówkę parkingu przy szpitalu w Słupcy. Sprawcą tego czynu był dobrze już znany przestępca Dominik K., którego konto przestępstw ciągle się powiększa.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
To była dla nich sportowa i turystyczna wyprawa, której długo nie...
W październiku Bartosz Józwiak z Nowego Folwarku, ogólnopolski szef...
Na nietypowe zachowanie bociana można się natknąć przed budynkiem...
Józef Kinder w czasie pracy spadł z dachu. By ukryć wypadek, bez...