Pobierz widget

Gazeta Słupecka

Wydawnictwo Print
Wydawca Władysław Filipczak
Strona www http://www.gazetaslupecka.pl
E-mail
Adres:

ul. Traugutta ,
62-400 Słupca

tel. (063) 2132034

Przynależność do ZKDP: brak danych
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Gazeta Słupecka obchodzi jubileusz 25 lecia! Gratulujemy!
Pomysł wydania gazety zrodził się w czerwcu 1989 roku, po wyborach do tzw. sejmu kontraktowego. Pierwszy numer o nakładzie 400 egzemplarzy czyli dwie kartki formatu A3 ukazał się trzeciego września i zawierał materiały traktujące o historii miasta, wywiad z szefem lokalnej "Solidarności", artykuł o Komitecie Obywatelskim i o miejscowym zespole rockowym. Został sprzedany w całości.
STRZAŁKOWO - Prawko kupię, prawko sprzedam
Jeden z mieszkańców Strzałkowa niedawno wpadł na pomysł zarobienia łatwych pieniędzy. Ogłosił w internecie, że ma możliwość załatwienia lewego zaświadczenia o zdanym egzaminie na prawo jazdy. Naiwni klienci wpłacali mężczyźnie pieniądze. Sprawa trafiła do sądu…
Gazeta Słupecka, Marcin Wróblewski
SŁUPCA, STRZAŁKOWO - Kto powiesił kłamstwa?
W niedzielne popołudnie na kamieniu w miejscu pamięci przy Łężcu ujawniono tablicę z rosyjskimi napisami. Sprawa o międzynarodowym wydźwięku może być prowokacją i odwetem za przywieszenie przez polaków tablicy w Smoleńsku. Sprawę nagłośniły niemal wszystkie media ogólnopolskie. Kto stoi za tym incydentem?
Gazeta Słupecka, Marcin Wróblewski
SŁUPCA - Taksówkarz multimilionerem!
Kilkanaście lat temu wyemigrował do Kanady „za chlebem”. Trafił do pracy w piekarni. Z dwoma innymi Polakami jakiś czas temu zaczął grać w kanadyjskiej loterii. Eugeniusz Borek, niegdyś słupecki taksówkarz, wraz z przyjaciółmi wygrał 50 milionów dolarów! Szczęśliwe numery, które przyniosły mu wygraną to: 2, 3, 4, 20, 22, 40, 43
Gazeta Słupecka, Marcin Wróblewski
SŁUPCA - Wpadło czterech poszukiwanych
W ciągu jednego dnia w ręce słupeckich policjantów wpadło czterech mężczyzn poszukiwanych przez organa ścigania i sądy. Jeden z nich był ścigany listem gończym, drugi miał być doprowadzony do aresztu lub zakładu karnego. W przypadku pozostałych policjanci musieli ustalić ich miejsce pobytu.
SŁUPCA - Dramat rodzin po śmiertelnym wypadku
9 maja na terenie Woli Koszuckiej doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów. W wyniku zderzenie śmierć poniosły dwie osoby. W ubiegłym tygodniu w słupeckim Sądzie Rejonowym rozpoczął się proces przeciwko Robertowi D., młodemu mieszkańcowi Woli, który uznany został sprawcą wypadku. 19-latek przyznał się do winy.
SŁUPCA - Wina tylko po stronie NFZ ?!
„Z ogromnym żalem pragniemy Państwa poinformować, że następuje powolny upadek Szpitala Powiatowego w Słupcy. Śmierć nastąpi niedługo z przyczyn znanych wszystkim. Przyczyn, o których nikt nie chce mówić i udaje, że nie ma problemu” – czytamy w liście otwartym skierowanym do samorządowców, a który podpisali „ci, którym szpital nie jest obojętny”. Starosta Mariusz Roga podczas sesji Rady Miasta uspokajał, że nie ma powodu do niepokoju, choć problemy finansowe są. Dyrektor szpitala Krzysztof Stasiak twierdzi, że winę za aktualną sytuację szpitala ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia.
KOSZUTY - TOCZĄ WOJNĘ O PORZĄDEK
Z miesiąca na miesiąc rośnie spór pomiędzy proboszczem parafii w Koszutach a niektórymi mieszkańcami wsi. Często mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji z chęcią bezpodstawnego „obsmarowania” sprawy lub osoby. Tym razem było inaczej. Mieszkańcy chcą zrobić porządek wokół domu parafialnego. To co zobaczyliśmy na miejscu potwierdza ich przekonania – w pobliżu kościoła powoli powstaje śmietnisko.
SŁUPCA - "PRECZ Z KURNIKAMI!"
Takimi słowami zakończyli swoje przemowy mieszkańcy wsi Borki na rozprawie administracyjnej dotyczącej rozbudowy i dobudowy kurników. Żadne porozumienie nie jest możliwe gdy w grę wchodzi tak potworny smród który do tej pory niejednokrotnie nawiedził Borki i inne okoliczne wsie.
SŁUPCA - PRZESTĘPCZE ŻYCIE
W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego po raz kolejny odnieśli sukces. Wyjaśniona została sprawa napadu na stróżówkę parkingu przy szpitalu w Słupcy. Sprawcą tego czynu był dobrze już znany przestępca Dominik K., którego konto przestępstw ciągle się powiększa.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Przed wyborami samorządowymi 16 listopada 2014 r. Młodzi Demokraci...
Z ekologiem Adamem Ulbrychem o nowej ustawie dotyczącej...
Nie miał dyrektor kłopotu, kupił sobie telefon – tak można...
W piątek 20 lutego miejscowi rolnicy przyłączyli się do...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
29 września w kaliskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa...
Wśród moich przyjaciół jestem znany z niechęci do pląsów na...
Ewelina i Andrzej - dwoje młodych farmaceutów, stanęło w sobotę 28...
W październiku Bartosz Józwiak z Nowego Folwarku, ogólnopolski szef...