Tygodnik „Strzelec  Opolski” obchodzi 18 rocznicę powstania

Lokalny tygodnik „Strzelec  Opolski”  (Silesiana) wychodzący w woj. opolskim  ukazuje się już od 18 lat.  – Naszą misją jest pokazywanie wartościowych inicjatyw lokalnej społeczności – mówi wydawca gazety Karol Cebula.

Pierwszy numer „Strzelca Opolskiego” ukazał się  1 października 1998 roku. Tygodnik zatrudnia 9 pracowników na etatach i kilku współpracowników. Kosztuje 2,40 zł, a jego nakład wynosi  od 6 do 7 tys. egz. – Sprzedajemy  ponad 90 proc. nakładu, zwroty są niewielkie – mówi Beata Kowalczyk redaktor naczelna „Strzelca Opolskiego”.
Karol Cebula wydawca pisma wyjaśnia: – Żeby gazeta dobrze się sprzedawała nie musi ociekać krwią. My mamy podejście pozytywistyczne. Nie pokazujemy na naszych łamach złodziejstwa i bandytyzmu, staramy się za to dostarczać czytelnikom informacje o wartościowych inicjatywach w gminach i sołectwach naszego powiatu.
Beata Kowalczyk dodaje:  – Nie unikamy trudnych tematów, ale naszym głównym celem jest pokazywanie wartości, które tworzą sami mieszkańcy. Potrafią zrobić klomb, wyremontować świetlicę, organizować lokalne uroczystości nie czekając  aż ktoś ich wesprze finansowo.

 

„Strzelec  Opolski”  co roku organizuje w lecie spotkania z mieszkańcami w różnych sołectwach powiatu.  Co roku organizuje też plebiscyt „Perły roku” , w którym wybierana jest kobieta najbardziej zasłużona dla lokalnej społeczności. Nazwisko laureatki czytelnicy poznają w marcu.  W tym roku  nagrodę „Perły roku”  otrzymała działaczka społeczna Anna Piątkowska ze Staniszczy Małych.
– Staramy się dostarczać czytelnikom pozytywnych informacji z ich małej ojczyzny. To cała tajemnica sukcesu – mówi Cebula.
Z  okazji jubileuszu  w ostatni piątek gazeta zorganizowała dla mieszkańców imprezę plenerową.

Na zdjęciach: Jubileuszowe wydanie tygodnika „Strzelec Opolski”.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij