Najczęściej zdobywali nagrody główne SGL Local Press

Jurek Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego” jest dziennikarzem, który ma na koncie najwięcej nagród głównych w najbardziej prestiżowym konkursie gazet lokalnych. Kto jeszcze sięgał po grand prix?

Po kolejnych edycjach dziennikarskiego konkursu SGL Local Press najważniejszą informacją jest zawsze ta, która gazeta zdobyła zaszczytny tytuł „Gazety Roku”. Pracują na niego autorzy tekstów, zdjęć i filmów, zdobywcy nagród głównych.

Od kiedy odbyła się I edycja konkursu, zmieniały się kategorie artykułów i zasady przyznawania nominacji. Są dziennikarze, którzy byli nagradzani więcej niż jeden raz. Warto ich poznać.

Liderem listy jest Jurek Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego”, specjalista od dziennikarstwa śledczego i interwencyjnego, bo to w tej kategorii czterokrotnie zdobył nagrodę główną. W edycji SGL Local Press 2008 zdobył uznanie jury tekstem „Szczawnica w Raju”. W edycji Local Press 2010 zwyciężył tekstem „Sekret Senatora Skorupy”. Jurecki został także laureatem edycji 2012. Nagrodę otrzymał za artykuł „Daliśmy łapówkę na Hołdymasie”. Po raz czwarty sięgnął po nagrodę główną podczas SGL LP 2013. Wygrał jego tekst „Dream team”.

Beata Zalot i Beata Denis-Jastrzębska z „Tygodnika Podhalańskiego” oraz Roman Wolek z „Pałuk” to dziennikarze, którzy trzykrotnie sięgali po Local Press. Beata Zalot zdobyła nagrody główne w edycjach 2011, 2012 i 2013 za artykuły: „Misja – owca” (kategoria: rolnictwo, wieś i ekologia), „Eurosieroty” (społeczeństwo) oraz „Klimek do szkoły nie poszedł” (społeczeństwo).

Roman Wolek, dziennikarz „Pałuk” razem z Remigiuszem Konieczką, Pawłem Lachowiczem zdobyli nagrodę w kategorii publicystyka historyczna za cykl wartościowych publikacji historycznych. Wolek z tygodnika „Pałuki i Ziemia Mogileńska” zdobył nagrodę za tekst pt. „Zapomniana katastrofa”. Po laury sięgnął także w edycji 2012, tym razem za teksty dotyczące zdrowia: „Sprzedaje eliksir na raka i chce dostać nagrodę Nobla” oraz „Oszukiwanie chorych – zgodne z prawem”.

Beata Denis-Jastrzębska trzykrotnie była nagrodzona za filmowe materiały dziennikarski dla „Tygodnika Podhalańskiego”. Dwukrotnie razem z Jarosławem Jastrzębskim.

Dwa razy laureatkami konkursu zostały dziennikarki: Sylwia Wysocka z „Pałuk” i Małgorzata Lichecka z „Nowin Gliwickich”. Dwukrotnie (w edycji 2103) po najważniejszą nagrodę sięgał Marek Kalinowski z „Tygodnika Podhalańskiego”.

W kategorii „fotografia i fotoreportaż” dwukrotnie nagradzano Barłomieja Jureckiego („Tygodnik Podhalański”) i Jarosława Babickiego („Tygodnik Starachowicki”).

Na zdjęciu Jurek Jurecki, autorem zdjęcia jest Jerzy Kamiński.

(MON)

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij