Pałuki i Ziemia Mogileńska

Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska swym zasięgiem obejmuje powiat mogileński oraz gminy: Orchowo (powiat słupecki) i Trzemeszno (powiat gnieźnieński). Ukazuje się od 1996 r., najpierw jako tygodnik Pałuki, potem jako mutacja Pałuk, w końcu jako samodzielny tytuł. Siedzibą redakcji jest Mogilno.

Pałuki i Ziemia Mogileńska to gazeta niezależna, nie związaną z żadną opcją polityczną, biznesową i jakimkolwiek innym układem władzy. Główną jej rolą jest dostarczanie mieszkańcom informacji. Patrząc władzy na ręce, reporterzy ujawnili wiele afer, jak na przykład fakt funkcjonowania nielegalnej fundacji rozwoju szpitala.

Reporterzy gazety mają na swoim koncie udział w wielu branżowych konkursach i kilka zdobytych nagród. W październiku 2008 r. Paweł Lachowicz i Roman Wolek zostali laureatami pierwszej nagrody w kategorii publicystyka historyczna w konkursie SGL Local Press organizowanym pod patronatem marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego. W tym samym konkursie w 2010 r. Roman Wolek zdobył pierwszą nagrodę w kategorii publicystyka historyczna.

Paluki i ziemia mogilenska jedynka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN
Wydawca: Dominik Księski
Rok założenia: 1996
Dane teleadresowe: ul. Ogrodowa 1, 88-300 Mogilno
Zasięg: powiat mogileński, czyli gminy Dąbrowa, Mogilno, Strzelno, Jeziora Wielkie, jedna gmina powiatu gnieźnieńskiego: gmina Trzemeszno oraz jedna gmina powiatu słupeckiego: gmina Orchowo
Strona www: palukimogilno.pl
E-mail: redakcja@paluki.tygodnik.pl
Dzień ukazywania się tytułu: czwartek
Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij