Nowa Gazeta Trzebnicka

NOWa gazeta trzebnicka – niezależny tygodnik powiatu trzebnickiego – od 21 lat ukazuje się na terenie powiatu trzebnickiego do którego należy 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śl., Żmigród, Prusice, Wisznia Mała i Zawonia. Powiat zamieszkuje 79 tys. mieszkańców. Obecnie tygodnik ukazuje się w każdy wtorek. Nakład pisma wynosi 4,5 tys. egz. Według ostatnich badań czytelnictwa, które w 2006 roku przeprowadził instytut SMG-KRC po tygodnik lokalny każdego miesiąca sięga blisko 40% mieszkańców naszego powiatu.

Obecnie gazeta tworzona jest przez zespół pracowników i współpracowników. Razem jest to 16 osób, które co tydzień współtworzą pismo.

Pierwszy numer ukazał się 3 grudnia 1993 roku i od razu zyskał dużą sympatię mieszkańców. Początkowo pismo wydawane było tylko w Trzebnicy, by po kilku miesiącach rozpocząć sprzedaż w całej gminie. Od 1996 roku pismo ukazuje się jako tygodnik i swym zasięgiem obejmuje cały powiat trzebnicki i kilka miejscowości powiatu wrocławskiego. Od 1998 roku pismo dostępne jest również w Internecie pod adresem www.nowagazeta.pl.

NGT_Plakat

Dzisiaj tygodnik ma 40 stron i w całości przygotowywany jest za pomocą specjalistycznych programów. W postaci cyfrowej wysyłany jest też do drukarni. Dzięki Internetowi również Czytelnicy łatwiej dostarczają nam swoje materiały.

NOWa gazeta trzebnicka w 1998 roku zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla niezależnej prasy lokalnej zorganizowanym przez fundację IDEE.

NGT_jedynka

W 2003 roku otrzymaliśmy II nagrodę w ogólnopolskim konkursie dla redakcji gazet lokalnych mających największy wpływ na kształtowanie świadomości proekologicznej społeczeństw. Dwa lata później poprawiliśmy wynik i w tym samym konkursie otrzymaliśmy I nagrodę.

Wydawnictwo: NOWAPRESS s.c. Daniel Długosz, Kinga Długosz
Wydawca: Daniel Długosz, Kinga Długosz
Rok założenia: 1993
Dane teleadresowe: ul. Armii Krajowej 2B, 55-100 Trzebnica
Telefon: 71-387-21-31 lub 71-312-19-62, Fax: 71-387-29-31
Zasięg: powiat trzebnicki
Strona www: nowagazeta.pl
E-mail: redakcja@nowagazeta.pl
Dzień ukazywania się tytułu: wtorek
Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij