Tunis – gala Konkursu Journaliste en Action 2014

Wystąpienie pani Konsul Anny Kaczyńskiej, prezentacja dokonań w projekcie „Tunezyjski dziennikarz w akcji”, film z warsztatów w 5 miastach Tunezji, wreszcie… wyniki konkursu Journaliste en Action 2014!

Foto: Ali Jabeur, Alternative Media
Foto: Ali Jabeur, Alternative Media

Miło nam donieść, że zwycięzcami konkursu „Dziennikarz w akcji 2014” w Tunezji są dziennikarze:
1. Reportaż TV – Ahmed Bahloul, Sfax
2. Foto – Samia Bayouli, Midoune (Djerba)
3. Artykuł prasowy – Moufida Khalil, Mahdia/Tunis
4. Reportaż radiowy – Rim Jlidi, Gabes
5. Dziennikarska akcja społeczna – Ghassen Gacem, Monastir/Tunis

Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce na uroczystej gali 29 października 2014r. w Hotelu Majestic w Tunisie. Galę poprowadził Slim Jerbia, prezes Stowarzyszenia Alternative Media. Zanim uczestnicy poznali nazwiska zwycięzców mogli obejrzeć film, obrazujący nasze warsztaty dziennikarskie w 6 miastach Tunezji [obejrzyj film] oraz prezentację podsumowującą projekt z 2014 roku, a także spotkać się z członkami jury konkursu.

Na gali gościliśmy dziennikarzy mediów tunezyjskich, egipskich oraz reprezentantów z Polski. Naszą ceremonię w Tunisie wzbogaciła swoim udziałem pani Konsul Anna Kaczyńska z Ambasady RP w Tunisie, a także panie Joanna Soltys z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Katarzyna Zakroczymska, wice-prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

28 października w obradach polsko-tunezyjskiego jury brała udział Marta Ringart-Orłowska, wydawca i dziennikarka „Kuriera Gmin” z Wołowa, członek Rady Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.
Konkurs Journaliste en Action, wzorowany na doświadczeniach polskiego konkursu SGL Local Press, jest częścią projektu „Tunezyjski dziennikarz w akcji”, prowadzonego w partnerstwie z Alternative Media.
Obie szczęśliwe i zmęczone koordynatorki, Joanna Kowalska z SGL i Mona Trabelsi z Alternative Media, już planują intensywne działania na rok 2015 i są dumne, że mogą pomagać w rozwoju lokalnych mediów i lokalnych społeczności Tunezji.

„Tunezyjski dziennikarz w akcji” jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Autor: Joanna Kowalska
Na głównym zdjęciu: Pani Anna Kaczyńska, Konsul w Ambasadzie RP w Tunisie. Fot. Ali Jabeur, Alternative Media

 

Tagi :

Tunezja 2014

Udostępnij