nowywyszkowiak.pl – BRAŃSZCZYK: Przepytaliśmy kandydatów na wójta

Kandydatów na Wójta Gminy Brańszczyk poprosiliśmy o krótkie odpowiedzi na cztery pytania dotykające ważnych problemów, z którymi samorząd będzie musiał zmierzyć się w przyszłej kadencji.

Materiał powstał w ramach projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Audytor wyborczy sieci mediów lokalnych”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.

Zdecydowanie najważniejszym jest oświata, z której finansowaniem Gmina Brańszczyk ma poważny problem, musi szukać oszczędności. Coraz głośniej mówi się o zmianie sieci szkół. Stąd pytanie do kandydatów na wójta o ich pomysły w tej kwestii: którą szkołę by zlikwidowali, przekazali do prowadzenia organizacji pozarządowej, a może widzą inne rozwiązanie dla którejś placówki?
W gminie od dawna mówi się o konieczności odtworzenia Posterunku Policji. W mijającej kadencji poczyniono już nawet pewne przygotowania, ale finalnie okazało się, że projekt jest zbyt drogi zarówno dla samorządu, jak i Policji. Czy to koniec tej inicjatywy?
Podobna sytuacja jest z budową kładki. Snute na początku tej kadencji piękne plany rozbiły się o możliwości finansowe samorządu. W międzyczasie zrezygnowano jednak z promu komunikującego Brańszczyk z Kamieńczykiem, który był sporą atrakcją dla letników, których nie brakuje po obu stronach rzeki Bug. Jak przyszłość połączenia dwóch turystycznych miejscowości widzą kandydaci?
Rekreacja rekreacją, ale mieszkańcy oczekują przede wszystkim tak podstawowej infrastruktury, jak kanalizacja. Część gminy wciąż jest jej pozbawiona. Poprosiliśmy kandydatów, by otwarcie określili, które miejscowości mogą liczyć na budowę w pierwszej kolejności.

Z odpowiedzi wynika, którzy kandydaci są najbardziej konkretni, jakie mają pomysły i propozycje i czego wyborcy mogą się spodziewać po wyborach. Widać także, że niektórzy odpowiadają krótko, nie wykorzystując 800 znaków (taki limit daliśmy wszystkim kandydatom na odpowiedź na każde pytanie). Inni za to ten próg notorycznie przekraczają.

Z udzielonych odpowiedzi widać też, jak kandydaci różnią się w podejściu do niektórych kwestii, co osobom jeszcze niezdecydowanym, na kogo oddać swój cenny głos, może pomóc w podjęciu decyzji.

*) żadnej odpowiedzi nie redagowaliśmy i nie poprawialiśmy. Redakcja

Link do tekstu: BRAŃSZCZYK: Przepytaliśmy kandydatów na wójta Nowy Wyszkowiak

Tagi :

Bez kategorii, Materiały

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *