tuolawa.pl – Ile masz lat, kandydacie?

Postawcie na doświadczenie! Liczy się balans, połączenie młodości i doświadczenia! Znacie te hasła? Zapewne tak, bo komitety lubią mówić o wieku swoich kandydatów. Zależnie od sytuacji atutem bywa młodość lub doświadczenie. Pytanie jednak, czy wiek w tym przypadku w ogóle ma znaczenie?

Materiał powstał w ramach projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Audytor wyborczy sieci mediów lokalnych”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.

Sprawdziliśmy, ile lat mają liderzy oraz kandydaci na radnych komitetów w Oławie i w Jelczu-Laskowicach.

W Oławie najmłodszy jest Społeczny Komitet Mieszkańców. Jego lider – Sławomir Kraczek (32 lata) – jest też najmłodszym kandydatem, ubiegającym się o urząd burmistrza, a wśród kandydatów na radnych o mandat walczy 18-letnia Laura Bielecka. Dla porównania najstarszy komitet to Prawo i Sprawiedliwość. W tym przypadku również możemy mówić o najstarszym kandydacie na burmistrza, którym jest Piotr Regiec (62 lata). Radnym ponownie chce zostać 81-letni Paweł Gwiazdowicz. 

W Jelczu-Laskowicach najmłodszą reprezentację wystawiła Nowa Generacja. Lider Krzysztof Skrzydłowski, który chce zostać burmistrzem Jelcza-Laskowic, ma 34 lata. Najmłodszą kandydatkę na radną znajdziemy jednak na liście Niezależnej Inicjatywy Społecznej. Jest nią 18-letnia Klaudia Manowiecka.

Najstarszy jest komitet urzędującego burmistrza (Koalicja dla Jelcza-Laskowic), walczącego o reelekcję. Bogdan Szczęśniak ma 64 lata, więc więcej od swoich wszystkich kontrkandydatów. Najstarszym kandydatem na radnego jest jednak reprezentant Niezależnej Inicjatywy Społecznej – 74-letni Mieczysław Czwojdrak.

Miasto Oława

Okręg nr 1 obejmuje m.in. ul. 1 Maja, Kasprowicza, Sikorskiego, Piotra Własna, Zwierzyniecką i Janowskiego. Do zdobycia jest 5 mandatów.

Okręg nr 2 obejmuje m.in. ul. 11 Listopada, Baczyńskiego, Kościuszki, Plac Zamkowy, Armii Krajowej i Kochanowskiego. Do zdobycia jest 8 mandatów.

Okręg nr 3 obejmuje m.in. ul. Iwaszkiewicza, Kilińskiego, Paderewskiego i Kutrowskiego. Do zdobycia jest 8 mandatów.

***

KW Prawo i Sprawiedliwość

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Piotr Regiec (62 lata).

W okręgu nr 1 najmłodszym kandydatem na radnego jest Michał Zaremba (29 lat), a najstarszym Paweł Gwiazdowicz (81 lat). Na liście jest sześć osób. Średnia wieku to 52,7.

W okręgu nr 2 najmłodszym kandydatem jest Jarosław Przystawski (43 lata), a najstarszą kandydatką Wanda Sturlis (72 lata). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to 57,8.

W okręgu nr 3 najmłodszym kandydatem jest Andrzej Kozłowski (49 lat), a najstarszym Józef Urbańczyk (71 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to 60,1.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 57,2.

KKW Koalicja Obywatelska

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Oławy Piotr Soroczyński (38 lat).

W okręgu nr 1 najmłodszą kandydatką na radną jest Maja Kułakowska (20 lat), na najstarszą Krystyna Świderska (67 lat). Na liście jest siedem osób. Średnia wieku to 44,3.

W okręgu nr 2 najmłodszym kandydatem jest Xavier Suchodolski (20 lat), a najstarszym Krzysztof Kusiak (70 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 49 lat.

W okręgu nr 3 najmłodszym kandydatem jest Jakub Nowakowski (26 lat), a najstarszą kandydatką Bożena Diakowska (48 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 36,9.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 43,3.

KWW Wszystko dla Oławy

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Bartosz Gawlas (34 lata).

W okręgu nr 1 najmłodszym kandydatem na radnego jest Adam Kułakowski (33 lata), a najstarszym Marek Wodzinowski (51 lat). Na liście jest sześć osób. Średnia wieku to 43,5.

W okręgu nr 2 najmłodszą kandydatką jest Justyna Kulicka (34 lata), a najstarszą Jolanta Górska (60 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to: 49,9.

W okręgu nr 3 najmłodszą kandydatką jest Weronika Basińska (22 lata), a najstarszą Wanda Nosek (67 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to: 38,4.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 43,9.

KWW Witolda Niemirowskiego – Oława 2050

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Witold Niemirowski (59 lat).

W okręgu nr 1 najmłodszym kandydatem na radnego jest Patryk Budakiewicz (31 lat), a najstarszą kandydatką Zofia Lubecka (62 lata). Na liście jest siedem osób. Średnia wieku to 44 lata.

W okręgu nr 2 najmłodszym kandydatem jest Patryk Kotwica (28 lat), a najstarszym Witold Niemirowski (59 lat). Na liście jest dziesięć osób.  Średnia wieku to 41,4.

W okręgu nr 3 najmłodszą kandydatką jest Aleksandra Jastrzębska (25 lat), a najstarszymi kandydatami Paweł Sychla i Monika Macheta (po 46 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to 38,75.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 41,3.

KW Społeczny Komitet Mieszkańców

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Sławomir Kraczek (32 lata).

W okręgu nr 1 najmłodszą kandydatką na radną jest Paulina Prus (33 lata), a najstarszym kandydatem Marek Paluch (62 lata). Na liście jest sześć osób. Średnia wieku to 49,3.

W okręgu nr 2 najmłodszą kandydatką jest Laura Bielecka (18 lat), a najstarszą Anetta Resiak (59 lat). Na liście jest dziewięć osób. Średnia wieku to 38.8.

W okręgu nr 3 najmłodszą kandydatką jest Andżelika Płoszaj (26 lat), a najstarszą Agnieszka Łagocka (46 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 36,6.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 40,4.

KWW BBS Koalicja Samorządowa Ziemi Oławskiej

Liderem tego komitetu jest urzędujący burmistrz, starający się o reelekcję – Tomasz Frischmann (51 lat).

W okręgu nr 1 najmłodszym kandydatem na radnego jest Marcin Podhorodecki (34 lata), a najstarszym Tadeusz Reichert (73 lata). Na liście jest siedem osób. Średnia wieku to 51 lat.

W okręgu nr 2 najmłodszym kandydatem jest Mikołaj Rura (22 lata), a najstarszym Czesław Miłosz (76 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 49,9.

W okręgu nr 3 najmłodszą kandydatką jest Patrycja Madejska-Nawrot (32 lata), a najstarszą Maria Domaradzka (64 lata). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 45,9.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 48,3.

Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice

Okręg nr 1 obejmuje sołectwa. Do zdobycia jest 8 mandatów.

Okręg nr 2 obejmuje część miasta Jelcz-Laskowice, m.in. Osiedle Fabryczne, Europejskie, Metalowców i Domków Jednorodzinnych. Do zdobycia jest 7 mandatów.

Okręg nr 3 obejmuje część miasta Jelcz-Laskowice, m.in. Osiedle Piastowskie, Komunalne i Hirszfelda. Do zdobycia jest 6 mandatów.

***

KWW Koalicja dla Jelcza-Laskowic

Liderem tego komitetu jest urzędujący burmistrz, starający się o reelekcję – Bogdan Szczęśniak (64 lata). 

W okręgu nr 1 najmłodszą kandydatką na radną jest Katarzyna Kudła (33 lata), a najstarszym Adam Bencal (68 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 52,2.

W okręgu nr 2 najmłodszym kandydatem jest Wojciech Mazur (21 lat), a najstarszą kandydatką Władysława Lech (72 lata). Na liście jest dziewięć osób. Średnia wieku tego komitetu wynosi 49,9.

W okręgu nr 3 najmłodszym kandydatem jest Michał Bar (32 lata), a najstarszymi Tadeusz Babski i Wincenty Marchewski (po 67 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku – 57,4.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 53 lata.

KKW Nowa Generacja

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Krzysztof Skrzydłowski (34 lata).

W okręgu nr 1 najmłodszą kandydatką jest Amelia Dąbek (20 lat), a najstarszym Julian Kozłowski (59 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 35,4.

W okręgu nr 2 najmłodszą kandydatką jest Julia Adaszewska (23 lata), a najstarszym Krystian Okolita (45 lat). Na liście jest dziewięć osób. Średnia wieku to 34 lata.

W okręgu nr 3 najmłodszym kandydatem jest Tomasz Zając (23 lata), a najstarszą kandydatką Katarzyna Milewska (47 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to 36,25.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 35,2.

KWW Niezależna Inicjatywa Społeczna

Liderką tego komitetu jest kandydatka na burmistrza Anna Witkowska (52 lata).

W okręgu nr 1 najmłodszą kandydatką jest Martyna Olender (26 lat), a najstarszym Mieczysław Czwojdrak (74 lata). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to 46,6.

W okręgu nr 2 najmłodsi kandydaci to Dawid Witkowski i Katarzyna Lentner (23 lata), a najstarszy Katarzyna Sztajer-Bartosik (48 lat). Na liście jest siedem osób. Średnia wieku to 36,6.

W okręgu nr 3 najmłodszą kandydatką na radną jest Klaudia Manowiecka (18 lat), a najstarszym Ryszard Skorupski (72 lata). Na liście jest sześć osób. Średnia wieku to 41,3.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 41,8.

KWW Wspólnota Samorządowa Lokalnych Patriotów

Liderem tego komitetu jest kandydat na burmistrza Piotr Stajszczyk (58 lat).

W okręgu nr 1 najmłodszą kandydatką jest Julia Oprzędek (21 lat), a najstarszym Marek Starczewski (66 lat). Na liście jest dziesięć osób. Średnia wieku to 42 lata.

W okręgu nr 2 najmłodszym kandydatem jest Gabriel Cybulski (24 lata), a najstarszą kandydatką Barbara Kowalenko (67 lat). Na liście jest dziewięć osób. Średnia wieku to 48,3.

W okręgu nr 3 najmłodszą kandydatką jest Katarzyna Frańczak (33 lata), a najstarszym kandydatem Jacek Mikołajczyk (66 lat). Na liście jest osiem osób. Średnia wieku to: 44,6.

Średnia wieku kandydatów we wszystkich okręgach – 44,9.

(tk)

Link do tekstu: Ile masz lat, kandydacie? Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie

Tagi :

Materiały

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *