palukimogilno.pl – Komitety, które zarejestrowały się do wyborów samorządowych na ziemi mogileńskiej

Do 4 marca można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin (na naszym terenie są to rady gmin: Mogilno, Trzemeszno, Strzelno, Orchowo, Jeziora Wielkie i Dąbrowa), rad powiatów (na naszym terenie są to Rada Powiatu w Mogilnie, Rada Powiatu w Gnieźnie i Rada Powiatu w Słupcy) oraz do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów i wójtów upłynie 14 marca (do 16.00).

Materiał powstał w ramach projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Audytor wyborczy sieci mediów lokalnych”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.

Są już zarejestrowane komitety wyborcze. W przypadku powiatu mogileńskiego komitety rejestrowało Krajowe Biuro Wyborcze – Delegatura w Bydgoszczy, a w przypadku gmin Trzemeszno i Orchowo – Delegatura w Koninie.

Trzeba też pamiętać, że wielu kandydatów będzie zgłaszanych na listach ogólnopolskich komitetów, jak np. Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy czy Trzeciej Drogi. Takie komitety ze względu na swój zasięg rejestrują się w Warszawie. My skupiamy się tutaj na tym, co dzieje się w Delegaturze KBW w Bydgoszczy i Delegaturze KBW w Koninie.

GMINA MOGILNO

* 9 lutego o 12.23 zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Mogileńskiego, z siedzibą w Szczeglinie (gm. Mogilno). Pełnomocnikiem wyborczym został zastępca burmistrza Mogilna Jarosław Ciesielski, a pełnomocnikiem finansowym Katarzyna Izabela Bartkowska. Z tego komitetu o fotel burmistrza będzie ubiegał się na kolejną V kadencję Leszek Duszyński.

* 12 lutego o 10.39 zarejestrowany został KWW Porozumienie Samorządowe – Niezależni 2024, z siedzibą w Świerkówcu (gm. Mogilno). Pełnomocnikiem wyborczym został były starosta mogileński Bartosz Leszek Nowacki, a pełnomocnikiem finansowym Marcin Józef Kopeć.

* 16 lutego o 12.19 zarejestrowany został KWW Prawica Ziemi Mogileńskiej, z siedzibą w Mogilnie. Pełnomocnikiem wyborczym został powiatowy szef PiS, wicestarosta mogileński Jerzy Łaganowski, a pełnomocnikiem finansowym Bożena Ziemnicka.

GMINA ORCHOWO

* 2 lutego o 8.52 zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Pawlaczyka, z siedzibą w Orchowie. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Agata Pawlaczyk.

* 7 lutego o 11.24 zarejestrowany został KWW Pawła Kapturskiego, z siedzibą w Słowikowie (gm. Orchowo). Pełnomocnikiem wyborczym jest Waldemar Wojciech Gruszczyński.

* 8 lutego o 8.57 zarejestrowany został KWW Anny Kosiak, z siedzibą w Orchowie. Pełnomocnikiem wyborczym jest Małgorzata Szymaszek.

* 8 lutego o 11.41 zarejestrowany został KWW Grzegorza Mikuły, z siedzibą w Orchówku (gm. Orchowo). Pełnomocnikiem wyborczym jest Maria Mikuła.

* 8 lutego o 13.48 zarejestrowany został KWW Grzegorza Matkowskiego, z siedzibą w Orchowie. Pełnomocnikiem wyborczym jest Aleksander Jan Hasiak.

GMINA TRZEMESZNO

* 5 lutego o 9.28 zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Perspektywa Dla Trzemeszna, z siedzibą w Zieleniu (gm. Trzemeszno). Pełnomocnikiem wyborczym został Dariusz Jerzy Pawełczak.

* 6 lutego o 14.35 zarejestrowany został KWW Sołectw Gminy Trzemeszno Renaty Wendowski, z siedzibą w miejscowości Ostrowite (gm. Trzemeszno). Pełnomocnikiem wyborczym została Eleonora Krystyna Mądra.

* 6 lutego o 15.59 zarejestrowany został KWW Dla Dobra Miasta i Gminy Trzemeszno, z siedzibą w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym jest Aleksandra Kaźmierczak.

* 7 lutego o 9.04 zarejestrowany został KWW Tadeusz Pawlaka, z siedzibą w Gołąbkach (gm. Trzemeszno). Pełnomocnikiem wyborczym został Jakub Franciszek Pawlak.

* 7 lutego o 13.28 zarejestrowany został KWW Dla Was Z Wami, z siedzibą w Wydartowie (gm. Trzemeszno). Pełnomocnikiem wyborczym został Przemysław Marek Bogusiewicz.

* 8 lutego o 9.56 zarejestrowany został KWW Gmina Naszym Domem, z siedzibą w Niewolnie (gm. Trzemeszno). Pełnomocnikiem wyborczym jest Marek Lisiecki.

* 8 lutego o 11.58 zarejestrowany został KWW Ku Zmianie, z siedzibą w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym został Marian Lipiński.

* 8 lutego o 13.35 zarejestrowany został KWW Jarosława Jatczaka, z siedzibą w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym jest Katarzyna Barbara Jatczak.

* 9 lutego o 9.59 zarejestrowany został KWW Pawła Piechowiaka, z siedzibą w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym został Krystian Pisuła.

GMINA JEZIORA WIELKIE

* 9 lutego o 11.09 zarejestrowany został KWW Niezależni Zawsze, z siedzibą w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie). Pełnomocnikiem wyborczym jest Przemysław Płachciński.

* 9 lutego o 14.12 zarejestrowany został KWW Prosta Droga, z siedzibą w Jeziorach Wielkich. Pełnomocnikiem wyborczym jest Arkadiusz Kowalski.

GMINA STRZELNO

* 9 lutego o 13.54 zarejestrowany został KWW Piotr Zieliński, z siedzibą w Sławsku Dolnym (gm. Strzelno). Pełnomocnikiem wyborczym jest Magdalena Zielińska.

* 12 lutego o 10.59 zarejestrowany został KWW W Jedności Możemy Więcej, z siedzibą w Strzelnie. Pełnomocnikiem wyborczym jest Grzegorz Stręk, a pełnomocnikiem finansowym Jarosław Jacek Narbut.

Marek Holak

Link do tekstu: Komitety, które zarejestrowały się do wyborów samorządowych na ziemi mogileńskiej Pałuki

Tagi :

Materiały

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *