portEl.pl

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl została założona w 2001 przez Włodzimierza Gęsickiego. Jest najstarszą i największą w regionie elbląskim gazetą internetową, która cieszy się największą poczytnością. Codziennie błyskawicznie i rzetelnie informuje o tym, co dzieje się w mieście i regionie. PortEl.pl jest gazetą niezależną, finansowaną ze środków własnych, wydawaną przez spółkę BUI Softel Gęsicki i spółka.

Codziennie Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl czyta ok. 30 tysięcy Czytelników, którzy  generują w tym czasie blisko 300 tysięcy odsłon. Miesięcznie to ponad 1,3 mln wizyt i ponad 7,5 miliona odsłon. Statystyki odwiedzin są dostępne publicznie i potwierdzone przez Google Analytics.

PortEl.pl skupia się na tematach związanych z regionem elbląskim, oraz tematach o szerszym zasięgu, które mogą mieć bezpośredni wpływ na życie mieszkańców Elbląga i regionu, w szczególności powiatu elbląskiego, braniewskiego czy Mierzei Wiślanej. Piszemy o problemach lokalnych społeczności, sukcesach mieszkańców, publikujemy relacje z wydarzeń, zapowiedzi imprez, wiele miejsca poświęcamy też historii Elbląga i regionu, budując lokalną tożsamość. Naturalnym zasięgiem działania portalu są granice byłego województwa elbląskiego, ale mamy też wielu Czytelników za granicą, którzy są związani z Elblągiem emocjonalnie.

Od początku istnienia na portEl.pl ukazało się ponad 130 tysięcy artykułów o lokalnych sprawach, ponad 11 tysięcy fotoreportaży, setki materiałów wideo i miliony komentarzy Czytelników. To wszystko sprawia, że portEl.pl nadal jest najpopularniejszym medium lokalnym w tej części Polski.

Fanpage portEl.pl na Facebooku to kolejna forma dotarcia do Czytelników. Obecnie śledzi nas ponad 36 tysięcy obserwujących. Staramy się kilka razy dziennie dostarczać im lekkie treści informacyjne oraz przekierowywać do najciekawszych artykułów na stronie portEl.pl. To również miejsce szybkiej interakcji z naszymi Czytelnikami. Z kolei konto portEl.pl na Instagramie  pozwala nam kreować wizerunek naszej gazety i promować najciekawsze cykliczne akcje.

Jako gazeta jesteśmy również inicjatorem różnych wydarzeń ogólnomiejskich, takich jak coroczny test wiedzy o Elblągu, w którym udział bierze ponad 3 tys. osób czy też  wernisaż wystawy Fotka Miesiąca, na którym prezentujemy zdjęcia miasta i regionu wykonane przez naszych Czytelników i w którym co roku bierze udział około 300 osób, sprawiając że jest to jedna z najpopularniejszych wystaw w Elblągu.

Zespół redakcyjny tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim i fotoreporterskim, którzy codziennie dbają o to, by dostarczyć Czytelnikom sprawdzone i rzetelne informacje.

Wydawnictwo: Biuro Usług Informatycznych Softel Gęsicki i spółka
Wydawca: Włodzimierz Gęsicki
Rok założenia: 2001
Dane teleadresowe: ul 1 Maja 1c, 82-300 Elbląg, tel. 55 235 39 76
Zasięg: byłe woj. elbląskie
Strona www: https://www.portel.pl/
e-mail: redakcja@portel.pl
Przynależność do innych organizacji: nie

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij