Łosice.info

Portal Łosice.info został założony w 2012 roku przez Sylwestra Rypinę jako odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności w kwestii szybkiego docierania do bieżących informacji z regionu. Razem z portalem powstał też fp w mediach społecznościowych o tej samej nazwie, który równie szybko zyskał rzeszę stałych czytelników.

Obecnie stronę na Facebooku obserwuje 13,5 tys. mieszkańców, a stronę portalu rocznie odwiedza 75 tys. czytelników. Zasięg strony Łosice.info szacuje się na blisko 113,5 tys. odbiorców, a pojedynczego artykułu nawet na 65 tys. czytelników, co sprawia, że portal jest uznawany za najbardziej poczytne lokalne medium na tym terenie.  

Łosice.info skupia się na tematyce związanej z powiatem łosickim w którego skład wchodzi miasto i gmina Łosice oraz gminy Sarnaki, Olszanka, Platerów, Stara Kornica i Huszlew. Na tym terenie mieszka około 35,5 tys. mieszkańców. Obecnie na portalu znajduje się blisko 9 tys. artykułów, felietonów i wywiadów.

Przekrój tematyczny artykułów zamieszczanych na portalu jest bardzo szeroki – dotyczy praktycznie każdej dziedziny życia lokalnej społeczności, od wydarzeń kulturalnych, sportowych, obywatelskich czy edukacyjnych po felietony, polemikę a także krytykę władz samorządowych. Na portalu publikowane są również opracowania historyczne dotyczące regionu a także opisy postaci ważnych i zasłużonych dla Ziemi Łosickiej. Artykuły ubogaca pokaźna galeria zdjęć na których uwieczniane są najważniejsze wydarzenia, oraz ciekawe problemy bieżące.

Portal stał się również przestrzenią do zamieszczania wnikliwych ustaleń śledztw dziennikarskich prowadzonych przez miejscowych redaktorów, poruszających istotne sprawy społeczne, prawne i samorządowe, oraz przyjaznym miejscem do wymiany poglądów czy polemik.

Za funkcjonowanie portalu i jego niezależność odpowiada Wydawca Sylwester Rypina, który finansuje działalność w sposób zapewniający całkowitą autonomię piszącym dziennikarzom, stwarzając możliwość wyrażania swoich poglądów oraz ustaleń bez udziału i cenzury władz samorządowych czy rządowych.

Wydawnictwo: Sylwester Rypina, ul. Świerkowa 36, 05-082 Kwirynów
Wydawca: Sylwester Rypina
Rok założenia: 2012
Dane teleadresowe: ul. Ciołka 12/428, 01-402 Warszawa , tel. 792322907
Zasięg: powiat łosicki
Strona wwwhttps://losice.info/
E-mailaska@losice.info
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij