„Strzelec Opolski” jest droższy

Lokalny tygodnik „Strzelec Opolski” (Silesiana) od nowego roku podniósł cenę. Zdaniem Beaty Kowalczyk redaktor naczelnej gazety podwyżka nie wpłynęła na sprzedaż gazety.

Od stycznia br. „Strzelec Opolski” kosztuje 2,50 zł, o 10 gr więcej niż wcześniej. – Ceny nie podnosiliśmy od 10 lat. Teraz było to konieczne ze względu na coraz wyższe koszty, które ponosi wydawnictwo. Podwyżka nie wpłynęła na sprzedaż gazety – mówi Beata Kowalczyk redaktor naczelna „Strzelca Opolskiego”.
„Strzelec Opolski” ukazuje się w powiecie strzeleckim w woj. opolskim. Według wydawcy jej nakład wynosi 6,5 tys. egz., z czego średnio sprzedaje się ponad 5 tys. egz.
Gazeta od początku swojego istnienia działa na rzecz lokalnej społeczności.  Co roku ogłasza konkurs „Perła Roku” na lokalną  kobiecą postać angażującą się w działalność społeczną. Tygodnik  stale wspiera też potrzebujących mieszkańców Opolszczyzny  organizując m. in. zbiórki.  W 2008 r. wydawnictwo ufundowało kontener mieszkalny dla ofiar trąby powietrznej, która zmiotła z powierzchni  ziemi domy w Balcarzowicach.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij