W dniu 10 listopada b.r. o godzinie 13.00 dla dziennikarzy i wydawców, przedstawicieli środowiska telewizyjnych nadawców lokalnych i regionalnych oraz radiowych lokalnych rozgłośni odbędzie się drugi z cyklu webinariów „Jak w prosty sposób pisać o Funduszach Europejskich”.
Dlaczego warto?
W trakcie webinarium porozmawiamy o problemach związanych z pokazywaniem przez dziennikarzy wpływu pieniędzy unijnych na codzienne życie mieszkańców. Tych, jak pokazały warsztaty, nie brakuje. Będzie zatem trochę o hermetycznym języku oraz o poszukiwaniu bohatera do tekstu. Dowiecie się także, dlaczego warto przygotować konspekt materiału i czemu służy narzędzie informatyczne jasnopis.pl.
W trakcie webinarium ogłoszone zostaną wyniki Konkursu dziennikarskiego „To się dzieję. Fundusze Europejskie”!
Webinarium poprowadzi Piotr Tarczyński posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w pracy dziennikarskiej, w tym bogate doświadczenie w zakresie redagowania tekstów dziennikarskich, poświęconych różnym formom wykorzystywania Funduszy Europejskich. Od 2005 r. – zarządzający portalem internetowym www.przelom.pl , a od 2007 r. – redaktor naczelny portalu. Jest trenerem i ekspertem ds. mediów, w szczególności mediów elektronicznych. Prowadził warsztaty, konsultacje i seminaria w Polsce, Kirgistanie, Mołdawii, Białorusi i Ukrainie.
Osoba prowadząca: Katarzyna Morawska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Zachęcamy już dziś do rejestracji na webinarium!
Aby się zarejestrować należy kliknąć w link lub skopiować i wkleić do przeglądarki po czym nacisnąć ENTER:
https://frsi.clickmeeting.pl/webinarium-2-fe-na-jedynce-prasy-lokalnej/register
Po zarejestrowaniu się, na wskazany adres mailowy zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium.
Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI
Serdecznie zapraszamy!
Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalne” jest realizowany w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.