Bez prądu, ale z energią

Założę swoją gazetę w Kurganie – powiedział Amonjon Mahkamov po warsztatach „Dziennikarz XXI wieku” w Kulabie. Jedynka gazety lokalnej, wywiad z lokalnym fotoreporterem, dziennikarstwo on-line – temu młodzi dziennikarze poświęcili 4 upalne dni.

Bez prądu, ale z energią

Fot. J.Jurecki

Mahinoz Akobirova z Dushanbe – Dotąd zajmowała mnie telewizja, teraz zrozumiałam, że chcę pisać. Mahinoz i 20 młodych dziennikarzy z  Klubów Młodych Dziennikarzy w Dushanbe, Kurgan-tube, Horogu i Kulabu ciężko pracowało w warsztatach „Dziennikarz XXI wieku” (Kulab, 25-28 maja).

Jurek Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego i Jerzy Kamiński z Wiadomości Oławskich zajęli się warsztatem dziennikarza lokalnego, którego mocnym akcentem był wywiad z Hayrumo Ałmatovem, fotoreporterem z kulabskiego bazaru. Vadim Makarenko z Gazety Wyborczej skupił się na cyfrowych narzędziach dziennikarza i mediach społecznościowych. Dostępność danych w internecie, także statystyk n.t. Tadżykistanu i bezpłatnych programów do ich opracowania wzbudziła zachwyt naszych uczestników.

Na tadżycki tłumaczył Dodarbek Saydaliev, a gościła nas organizacja „Shahrvand”.

Warsztaty są elementem projektu „Liderzy nadziei. Kluby Młodych Dziennikarzy w Tadżykistanie” prowadzonego wspólnie przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Społeczną Organizację „Khurshed” z Dushanbe. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Autor: Joanna Kowalska

Tagi :

Tadżykistan, Tadżykistan 2015

Udostępnij