Loading...
Close

9 grudzień 2015

Strzelec Opolski

strzelec-opolski-nowe-logo-cmyk

Wydawnictwo Silesiana rozpoczęło działalność w 1998 r. (wówczas jako Wydawnictwo K. i K. Cebula). Jego główna działalność obejmuje cotygodniową emisję „Strzelca Opolskiego” – lokalnego tygodnika. Pismo ma silną pozycję na rynku – sprzedaż egzemplarzowa przekracza 6000 sztuk (pismo czyta ponad 21 tysięcy mieszkańców powiatu strzeleckiego i okolic), dodatkowo popularnością cieszy się witryna internetowa.

W ciągu roku Wydawnictwo organizuje cykliczne imprezy. Najważniejsza to PERŁA Roku – prowadzona niezmiennie od 6 lat, polegająca na wyróżnianiu Przebojowych, Elokwentnych, Rezolutnych, Łebskich, Ambitnych kobiet związanych ze środowiskiem lokalnym. Poprzedza ją plebiscyt wśród czytelników „Strzelca”, w którym oddają oni głosy na swoją kandydatkę, a wieńczy – uroczysta gala w miejskim ośrodku kultury, podczas której Wydawca wręcza nominowanym ufundowane przez siebie srebrne perły, a zwyciężczyni – złotą.

Co roku w okresie letnim odbywa się tzw. Akcja Wakacyjna Redakcja. Dziennikarze „Strzelca” w lipcu i sierpniu co środę organizują spotkania z czytelnikami w wybranych miejscowościach siedmiu gmin powiatu strzeleckiego oraz gminy Toszek w powiecie gliwickim. Akcja ma charakter zarówno rozrywkowy, jak i edukacyjny. Ważnym jej celem jest integracja środowiska lokalnego przy udziale lokalnej prasy. Na spotkaniach podejmowane są kwestie funkcjonowania samorządu lokalnego (zwykle obecny jest też wójt, burmistrz lub delegat z urzędu gminy, z którymi mieszkańcy mają okazję porozmawiać), praw i obowiązków obywateli, omawiane są problemy sołeckie. Relacja z każdej Akcji w atrakcyjnej formie prezentowana jest w tygodniku. Z roku na rok Wakacyjna Redakcja ma coraz większy rozmach. Od trzech lat patronat nad nią obejmuje Rzecznik Praw Dziecka.

Strzelec opolski plakat

Największym sukcesem Wydawnictwa Silesiana są liczni i stali czytelnicy „Strzelca Opolskiego”, którzy powierzają dziennikarzom do rozwiązania swoje trudne sprawy. Interwencje dziennikarskie zazwyczaj kończą się pomyślnie, co na łamach pisma sygnalizowane jest zieloną pieczęcią „Załatwione”!
Wydawnictwo: Silesiana Sp. z o.o.
Wydawca: Elżbieta Jacheć
Rok założenia: 1998
Dane teleadresowe: ul. Piłsudskiego 9/3, 47-100 Strzelce Opolskie, tel. +48 77 463 04 40, faks: +48 77 463 04 42
Zasięg: powiat strzelecki, gminy: Strzelce Opolskie, Jemielnica, Zawadzkie, Kolonowskie, Izbicko, Ujazd i Leśnica
Strona www: strzelecopolski.pl
E-mail: redakcja@strzelecopolski.pl
Nakład: 6000
Dzień ukazywania się tytułu: wtorek
Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

SO