Loading...
Close

13 marca 2019

NOMINACJE SGL LOCAL PRESS 2018!

sgl_2018_nominacje

W czwartek 14 marca o godz.12.00 podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie rozstrzygnięty zostanie konkurs SGL Local Press 2018. Oprócz głównej nagrody – dla Gazety Roku, wręczone zostaną statuetki dla zwycięzców w dziewięciu kategoriach,  w tym jednej specjalnej.

Gala będzie transmitowana online na kanale Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, youtube.com

Oto nominacje:

REPORTAŻ

  1. „Krezus, który kole w oczy” Wiesław Ziobro, Temi
  2. „Na ostatnim wdechu” Łukasz Opłatek, Aktualności Lokalne
  3. „Dobre życie z lumpa” Mariola Długaszek, Gazeta Jarocińska
  4. „Niepamięć” Jerzy Kamiński, Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie
  5. „Świadkowie tajemnicy przejścia” Piotr Steffen, Aktualności Lokalne
  6. „Film „Kler” i kler wrzesiński” Anna Gołębiowska-Kmieciak, Wiadomości Wrzesińskie
  7. „Gdy organy pitolą” Agnieszka Żądło, Kraina Bugu

TEKSTY SPECJALISTYCZNE

  1. „Pierwszy raz uderzył mnie w ósmym miesiącu ciąży” Jakub Nowak, Życie Pleszewa
  2. „Wypalasz 9 papierosów dziennie” Agnieszka Kruszyńska-Idzior, Obserwator Lokalny
  3. „Na postoju i w drodze” (cykl) Marcin Zarzyna, Nowe Info
  4. „Szwabów się nie bójcie! (cykl) Jarosław Jędrysik, Nowe Info
  5. „Skok na mleczarnię” Tomasz Matusiak, Marcin Kucharski, Nowy Łowiczanin
  6. „Po Bachotku wyspy pływają” Radosław Stawski, Czas Brodnicy
  7. „Dajemy rodzicom 4 tysiące złotych i zostawiamy ich samych sobie” Ewa Serafiniak, Gazeta Krotoszyńska

TEKSTY ŚLEDCZE I INTERWENCYJNE

  1. „ Tajemnice kampanii prezydenta Ferenca” (cykl) Andrzej Andrysiak, Janusz Kucharski, Gazeta Radomszczańska
  2. „Bakterie E.coli w maśle” (cykl) Dorota Tomaszewska, Wiadomości Wrzesińskie
  3. „Dość! Nie jesteśmy zwierzętami” Łukasz Różański, Wiadomości Wrzesińskie
  4. „Uwięziony we własnym domu” (cykl) Elżbieta Doniecka, Tygodnik Tucholski
  5. „Przed sądem za wymianę żarówki” Andrzej Grabowski, Goniec Bartoszycki
  6. „Koszmar bidula” Beata Zalot, Tygodnik Podhalański
  7. „Miodowe lata fałszerzy” Beata Zalot, Tygodnik Podhalański

WYWIAD I INNE GATUNKI PUBLICYSTYCZNE

  1. „Mateusz YirmiYahu Godlewski. Na styku wiary i sportu” Bartosz Skonieczny, www.lm.pl
  2. „Od tego, który leży pod płotem dzieli mnie tylko jeden kieliszek” Kamil Tysa, Gazeta Powiatowa-Wiadomości Oławskie
  3. „Nie wiem już jak krzyczeć i wołać” Jakub Nowak, Życie Pleszewa
  4. „Chłopiec, który milczy” Łukasz Opłatek, Aktualności Lokalne
  5. „Majkel, kiedy grasz?” Małgorzata Lichecka, Nowiny Gliwickie
  6. „Czekałyśmy na śmierć” Renata Botor-Pławecka, Nowe Info
  7. „Tak po ludzku nie rozumiem, dlaczego Helenka zginęła” Marek Oratowski, Przełom

 MATERIAŁ WIDEO

  1. „Starość na kanapie” Maciej Kozina, Wojciech Żołneczko, Dawid Machecki, Mariusz Weidner, www.nowiny.pl
  2. „Strzelanina w Opatówku” Dorota Tomaszewska, www.wrzesnia.info.pl
  3. „Eryk” Waldemar Śliwczyński, www.wrzesnia.info.pl
  4. „Czy jesteśmy otwarci na niepełnosprawnych?” Agnieszka Gierz, www.faktykaliskie.pl
  5. „Kawa we własnym kubku” Robert Kuciński, Magazyn Miejski – aMazing TV
  6. „Urzędniczy absurd czy twarde prawo?” Marcin Spętany, www.faktykaliskie.pl
  7. „Problematyczne ekrany akustyczne” Piotr Kuśnierz, Krzysztof Filmanowicz, Radio Zielona Góra, www.rzg.pl

FOTOGRAFIA i FOTOREPORTAŻ

  1. „By pomachać ręką” Michał Buksa, Nowiny Gliwickie, www.nowiny.gliwice.pl
  2. „Redyk” Barłomiej Jurecki, Tygodnik Podhalański
  3. „Halny” Maciej Jonek, Tygodnik Podhalański
  4. „Boże Ciało w Pawłowie” Daniel Frymark, Czas Chojnic, www.czas.tygodnik.pl
  5. „Wielkie sprzątanie Wielkiego Cekcyńskiego” Elżbieta Doniecka, Tygodnik Tucholski, www.tygodnik.pl
  6. „Pierwszy marsz” Jacek Szydłowski, www.dziennikwschodni.pl
  7. „Wielbłąd” Paweł Jędrusik, Co tydzień Jaworzno

AKCJA SPOŁECZNA LUB INTERWENCYJNA

  1. „Gramy z WOŚP do końca Świata i …”, Co Tydzień Jaworzno
  2. „Pomagamy na setkę – dajmy im kawałek Polski”, Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie
  3. „Strażaki to najlepsze chłopaki”, Nowiny Raciborskie
  4. „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, Nowiny Wodzisławskie
  5. „Zróbmy razem coś dobrego!”, Nowy Łowiczanin
  6. „Wsparcie chorego na dystrofię mięśniową Duchenn’a Huberta Wróblewicza”, Głos Wolsztyński
  7. „Nie palimy byle czym”, Tygodnik Podhalański

 PORTALE INTERNETOWE

  1. wrzesnia.info.pl
  2. 24tp.pl
  3. nowiny.pl
  4. zlotowskie.pl
  5. tygodnikketrzynski.pl
  6. przelom.pl

KATEGORIA SPECJALNA – NAGRODA im. JANA RODOWICZA  „ANODY” MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  1. Renata Botor-Pławecka, „Sprawdzian z dobroci”, Nowe Info
  2. Marek Barański, „Serdecznej krwi nasz ocean…”, Tygodnik Szydłowiecki
  3. Dorota Szkop, „Wesołych Świąt prosto z Betlejem”, Co Tydzień
  4. Agnieszka Kruszyńska-Idzior, „Góry można pokonywać bez butów”, Obserwator Lokalny
  5. Hanna Kaup, „Siostra od dobrego umierania”, www.egorzowska.pl

Konkurs SGL Local Press 2018 wspierają:

Partnerzy_Sponsorzy_2018