Loading...
Close

25 lipca 2017

Platforma cyfrowa dla prasy lokalnej już za rok

134

Liczę na to, że uda się nam skonstruować skuteczny system cyfrowy dla prasy lokalnej, który pozwoli monetyzować treści w Internecie i dotrzeć do nowych grup odbiorców – mówi Patryk Ślęzak główny koordynator projektu platformy cyfrowej Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych otrzymało od funduszu Google DNI Innovation Fund dotację w wysokości 50 tys . euro na wdrożenie prototypowego projektu spersonalizowanych wydań gazet cyfrowych tworzonych wspólnie z czytelnikami. W ostatni czwartek odbyło się w Warszawie spotkanie kilkunastu wydawców zrzeszonych w SGL, którzy biorą udział w projekcie funduszu Google DNI. Ustalono, że za bieżące działania w sprawie projektu odpowiadać będą Patryk Ślęzak główny koordynator projektu i współwłaściciel  wydawnictwa Imedia wydającego m.in. „Gazetę Lokalną Kutna i Regionu” oraz Paweł Golak wydawca pięciu tygodników na Dolnym Śląsku (Intergol).

Prace nad projektem rozpoczną się w połowie września br. i potrwają rok. SGL ma podpisać umowę z Google DNI za miesiąc.
– Wydawcy byli zadowoleni. Liczą, że projekt cyfryzacji pozwoli im rozwinąć ich wydawnictwa.  Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do nas wydawcy spoza SGL – mówi Patryk Ślęzak

Fot. Franciszek Matysik

MW