Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Audytor Wyborczy”!

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Gazet Lokalnych rozpoczyna realizację projektu „Audytor wyborczy sieci mediów lokalnych”.

Niezależne redakcje mediów lokalnych w Polsce, wydania drukowane lub portale internetowe, zapraszamy do udziału w projekcie trwającym od 01.11.2022 r. do 30.04.2024 r.

Ankieta rekrutacyjna znajduje się tutaj ANKIETA

Termin nadesłania ankiety przez redakcje: najpóźniej do 2 grudnia 2022 r. do godz. 12:00.

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji do projektu: do 31 grudnia 2022 r. na stronie internetowej www.gazetylokalne.pl.

Celem projektu jest wzmocnienie niezależnych mediów lokalnych w zakresie kontroli procesu wyborczego na poziomie lokalnym w Polsce. W ramach projektu „Audytor wyborczy sieci mediów lokalnych”, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych poprzez rozwinięcie kompetencji i współpracy między 20 redakcjami z Polski, wypracuje i wprowadzi nowy model dziennikarskiej kontroli procesu wyborów samorządowych „Audytor Wyborczy”.

Zaplanowane działania:

  1. Akademia Audytora dla 40 dziennikarek i dziennikarzy z 20 redakcji niezależnych mediów lokalnych – cykl 3 szkoleń: stacjonarne 24-25 lutego 2023r. w Warszawie i dwa 1-dniowe szkolenia online (sfinansowane w ramach projektu zostaną koszty szkolenia, noclegu, wyżywienia i dopłata do kosztów dojazdu);
  2. Cykl 192 materiałów „Audytor Wyborczy” – wybranych 16 redakcji przy wsparciu mentorów przygotuje po 12 materiałów dziennikarskich (wynagrodzenia redakcji zostaną sfinansowane w ramach projektu);
  3. Spotkania redakcji z czytelnikami i czytelniczkami – wybranych 16 redakcji spotka się dwukrotnie ze swoimi odbiorcami, rozmawiając nt. roli samorządów i mediów lokalnych (koszty spotkań i wynagrodzenia prowadzących sfinansowane w ramach projektu);
  4. Praktyczny „e-Poradnik audytora wyborczego” posłuży mediom lokalnym w czasie kolejnych wyborów w Polsce.

W procesie rekrutacji uwzględnione zostanie: doświadczenie dziennikarskie w temacie wyborów samorządowych, zasięg medium, standardy pracy redakcji, a także równość szans kobiet i mężczyzn oraz różnorodność regionalna. W procesie rekrutacji mogą wziąć udział niezależne media lokalne z całej Polski, bez względu na członkostwo w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych.

Wszelkie uwagi i pytania należy kierować do koordynatorki projektu Joanny Kowalskiej, joanna@gazetylokalne.pl lub sekretarza SGL Magdaleny Perkowskiej, m.perkowska@gazetylokalne.pl.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich

Active-citizens-fund@4x

Tagi :

Aktualności, Audytor Wyborczy

Udostępnij