Życie Podkarpackie

„Życie Podkarpackie” (do 1997 „Życie Przemyskie”) jest na rynku wydawniczym od 1967. Ukazuje się na terenie byłego województwa przemyskiego, w powiatach: przemyskim, jarosławskim, przeworskim, lubaczowskim, rzeszowsko-dynowskim. Od 1991 właścicielem gazety jest „Ziemia Przemyska” Spółka z o.o. Aktualni wydawcy tytułu w latach osiemdziesiątych dwudziestego stulecia zajmowali się drukiem, kolportażem oraz redagowaniem wydawnictw drugiego obiegu.

„Życie Podkarpackie” dzieli los wszystkich niezależnych tygodników lokalnych. Dynamiczny wzrost nakładu gazety w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, rozbudowa zespołu redakcyjnego, inwestowanie w najnowsze technologie i oprogramowania, tworzenie oddziałów redakcji we wszystkich miastach powiatowych byłego województwa przemyskiego, wzrost zatrudnienia. Po reformie administracyjnej kraju w 1999 byłe miasta wojewódzkie traciły z każdym kolejnym rokiem na potencjale gospodarczym. Wydawnictwo musiała dopasować swoją działalność do realiów rynku. Ponadto era Internetu przedefiniowała wszystkie wcześniejsze priorytety. ŻP było wyróżnione przez Fundację Idee za propagowanie idei niezależnego dziennikarstwa, uhonorowane nagrodą na najlepsza okładkę w konkursie Grand Press i nagrodą Local Press 2022 za Akcję: Poinformuj i pomóż! w corocznym konkursie organizowanym przez SGL. Patronujemy wszystkim najważniejszym wydarzeniom i akcjom społeczno –kulturalnym w regionie.

Wydawane w każdą środę „Życie Podkarpackie” ma od lat stałego czytelnika. Jednak zmiany cywilizacyjne wymagają nowoczesnego sposobu dotarcia do odbiorcy, stąd coraz mocniejsze inwestowanie w portal. Portal www.zycie.pl to obecnie „drugie płuco” redakcji.  

„Życie Podkarpackie” jest gazetą niezależną, utrzymującą się wyłącznie ze sprzedaży egzemplarzowej i reklam. ŻP jak każde tego typu wydawnictwo podejmuje tematykę bardzo szeroką. Samorząd, polityka, gospodarka, edukacja, służba zdrowia, bezpieczeństwo, kultura, sport, rozrywka – to stałe tematy zapełniające łamy naszej gazety i portalu. Bardzo ważną częścią naszej obecności na rynku wydawniczym jest zaangażowanie w działalność charytatywną. W 2007 założyliśmy Fundację Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”. W efekcie  podejmowanych na przestrzeni lat akcji pomogliśmy grupie ponad 700 dzieci.

Wszystko, co ważne dla społeczności lokalnej, ważne jest dla dziennikarzy. Na zasadzie moja ulica, moja dzielnica. Naszym celem jest opisywanie prawdziwych historii konkretnych ludzi, nie wirtualnych czy anonimowych. Obrona ich praw oraz tłumaczenie coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości. W zmieniającym się i coraz bardziej niestabilnym świecie to niezmiennie gwarantujemy czytelnikom „Życia Podkarpackiego”.  

Wydawnictwo: Ziemia Przemyska Sp. z o.o.
Wydawca: Artur Wilgucki, Wojciech Mikuła
Rok założenia: 
1967 Dane teleadresowe: 37-700 Przemyśl, ul. Barska 15, tel. (16) 670-22-00
Zasięg: powiaty: przemyski, jarosławski, przeworski, lubaczowski, rzeszowsko-dynowski
Strona www: www.zycie.pl
E-mail: redakcja@zycie.pl
Dzień ukazywania się tytułu: środa
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do porozumienia TL: nie
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij