Swidnica24.pl

Portal Swidnica24.pl został uruchomiony w 2009 roku przez grupę mieszkańców Świdnicy, a jego pomysłodawcą był Tomasz Pietrzyk. Od 2016 roku wydawcą jest Marek Kowalski, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Portal powstał z potrzeby przekazywania mieszkańcom Świdnicy i powiatu świdnickiego na Dolnym Śląsku szybkiej, sprawdzonej informacji, dotyczącej lokalnego życia politycznego, gospodarki, kwestii społecznych, edukacji, kultury i sportu. Wydawca i dziennikarze nie byli i nie są związani z żadną opcją polityczną, portal nie otrzymuje żadnych grantów od samorządów czy z budżetu państwa. Utrzymuje się wyłącznie z reklam.

Swidnica24.pl koncentruje się na informacjach dotyczących powiatu świdnickiego, miasta Świdnica, gminy Świdnica, Strzegomia, Świebodzic, Żarowa oraz gmin Marcinowice, Jaworzyna Śląska i Dobromierz, zamieszkiwanych w sumie przez około 150 tysięcy osób. Dotychczas opublikowaliśmy blisko 56 tysięcy tekstów. W ciągu roku nasz portal odwiedza od 2,5 do 3 milionów użytkowników, a liczba odsłon sięga 20 milionów rocznie. Zasięg najpoczytniejszych tekstów przekracza 140 tysięcy. Nasz fanpage obserwuje 38 tysięcy osób.

Redakcję tworzy pięć osób: dwoje dziennikarzy informacyjnych, dziennikarz sportowy, informatyk, specjalistka ds. marketingu i jednocześnie dziennikarka zajmująca się tematyką kultury i rozrywki. Współpracujemy z jednym fotoreporterem.

Naszą misją jest pokazywać rzeczywistość taką, jaka ona jest. Nasz portal jest otwarty na dyskusje i opinie wszystkich opcji politycznych, zachowując przy tym niezależność od jakiegokolwiek ugrupowania.

Wydawnictwo: Portal Świdnica24.pl Marek Kowalski
Wydawca: Marek Kowalski
Rok założenia: 2009
Dane teleadresowe: Rynek 33/4, 58-100 Świdnica, tel. 791 94 24 24
Zasięg: powiat świdnicki
Strona www: https://swidnica24.pl/
e-mail: kontakt@swidnica24.pl
Przynależność do innych organizacji: nie

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij