III edycja konkursu dla młodych dziennikarzy pt. „Lokalne historie o migracjach”

Wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na projekt materiału dziennikarskiego nt. migracji pt. „Lokalne historie o migracjach”.
 
Nagrodą w Konkursie na najlepszy projekt materiału jest 4000 zł brutto. Środki te mają zapewnić dziennikarzowi i dziennikarce m.in. możliwości pracy nad pogłębionym materiałem dziennikarskim (artykułem lub reportażem prasowym, radiowym, telewizyjnym, fotoreportażem, bądź publikacją internetową), którego dotyczy projekt oraz pokrycie kosztów jego przygotowywania, w szczególności kosztów przejazdów, dostępu do źródeł, tłumaczenia itp.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Młodzi dziennikarze i dziennikarki oraz adepci dziennikarstwa do 35. roku życia (w przypadku zespołu dziennikarskiego przynajmniej połowa zespołu musi spełniać to wymaganie). Projekty materiału dziennikarskiego mogą składać dziennikarze i dziennikarki niezależni, reporterzy, reporterki, redaktorzy i redaktorki pracujący w agencjach prasowych lub dziennikarze uprawiający dziennikarstwo non-profit. Szczególnie zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki mediów lokalnych.
 
Jak aplikować?
Do 21 grudnia dziennikarze i dziennikarki powinni przygotować projekt i wysłać zgłoszenie za pomocą formularza: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/iii-konkurs-na-projekt-materialu-dziennikarskiego-o-tematyce-migracyjnej-dla-mlodych
 

Tagi :

Aktualności

Udostępnij