Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Podczas prezentacji raportu SGH, od lewej: Zygmunt Berdychowski – przewodniczący Instytutu Studiów Wschodnich, prof. Piotr Wachowiak – rektor SGH, prof. Teresa Czerwińska – wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Fot. Ryszard Pajura

Od prezentacji raportu Szkoły Głównej Handlowej, dotyczącego sytuacji makroekonomicznej rozpoczęło się w Karpaczu Forum Ekonomiczne.

To największe forum gospodarcze w Polsce, organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich. Do Karpacza przyjechało ponad 3,5 tys. przedsiębiorców, menedżerów, polityków, w tym przedstawicieli polskiego rządu, organizacji wspierających przedsiębiorczość, a także organizacji pozarządowych.

– Forum w Karpaczu to przestrzeń, gdzie można porozmawiać o tematach trudnych – powiedział prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej, prezentując raport przygotowany przez ekspertów swojej uczelni.  Jak dodał, jednym z tych tematów jest rozmowa o gospodarce w czasach pocovidowych.

– To solidna baza do otwartej, merytorycznej dyskusji – powiedziała odnosząc się do samego raportu prof. Teresa Czerwińska.

Raport zawiera wskaźniki makroekonomiczne, ale też, jak wspomniała prof. Czerwińska, odnosi się do sytuacji społecznej po pandemii, co jest istotne przy podejmowaniu działań przez przedsiębiorców.

Podczas Forum w Karpaczu prezentowane są także polskie media lokalne, dzięki współpracy Instytutu Studiów Wschodnich kierowanego przez Zygmunta Berdychowskiego ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych. Podczas ponad 400 paneli dyskusyjnych odbędą się te dotyczące przyszłości mediów lokalnych, przyszłości mediów papierowych czy ich cyfrowego rozwoju.

Tagi :

Aktualności

Udostępnij