Otwarcie Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Konferencja otwierająca Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny odbędzie się już w piątek, 5 lutego. Jakie działania planowane są w ramach Programu? Jak będą mogły się w nie włączyć organizacje pozarządowe, ich partnerzy, aktywistki i aktywiści? Kim dziś jest “aktywna obywatelka / aktywny obywatel”? – to główne zagadnienia, którym poświęcone będzie wydarzenie.

Transmisję części plenarnej konferencji (10.00-13.00) będzie można obejrzeć na Facebooku (na profilu Programu i na stronie wydarzenia) oraz na kanale Programu na YouTube.

Sesja otwierająca (10.00-11.20)

Konferencję otworzą: prezeska i prezesi organizacji realizujących Program, dyrektorka Programu, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce oraz przedstawicielka Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli.

O tym, co dziś znaczy “być aktywną obywatelką / aktywnym obywatelem”, rozmawiać będą: Krystyna Paszko (inicjatywa pomocy ofiarom przemocy domowej „Rumianki i bratki”), Katarzyna Bierzanowska (inicjatywa Pełnoprawna), Igor Horków (Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Przemyślu) i Bart Staszewski (Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie).

Sesja informacyjna (11.30-13.00)

Podczas sesji informacyjnej omówione zostaną cztery obszary tematyczne Programu. Przedstawione też zostaną zasady, na jakich będzie można wziąć w nim udział, realizowane w ramach Programu konkursy grantowe i działania edukacyjne.

Transmisja będzie tłumaczona na polski język migowy. Po konferencji udostępnione zostanie również nagranie sesji plenarnej z napisami.

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro.

Więcej informacji o Programie.

 

ACF_logo

 

Tagi :

Aktualności

Udostępnij