Tygodnik Szczytno

„Tygodnik Szczytno” zaistniał w lipcu 2008 roku jako trzeci tytuł na lokalnym rynku prasy lokalnej w powiecie szczycieńskim. I choć nikt nie wróżył mu sukcesów, zważywszy na silną, znacznie dłużej działającą konkurencję, nie tylko przetrwał, ale wyszedł na czoło, tak pod względem nakładu, jak i czytelnictwa.

Dziś „Tygodnik Szczytno” jest głównym medium lokalnym, relacjonującym bieżące wydarzenia. Swym zasięgiem obejmuje powiat szczycieński, zamieszkiwany przez nieco ponad 70 tysięcy mieszkańców, w którego skład wchodzą: miasto Szczytno oraz gminy: Dźwierzuty, Jedwabno, Pasym, Rozogi, Szczytno, Świętajno i Wielbark.

Zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny życia społecznego, bo tak twórcy gazety rozumieją swoją misję – jako dziennikarzy lokalnych, obywatelskich. Piętnują to, co nie służy lokalnej społeczności, chwalą to, co jej sprzyja. Starają się inspirować mieszkańców i inicjować działania, które rodzą lokalną aktywność. Patronują wielu przedsięwzięciom, promują twórcze inicjatywy, ale też wspierają i pomagają tam, gdzie „czwarta władza” może wiele zdziałać. Jedną z ostatnich inicjatyw „Tygodnika Szczytno”, ważnych ze względu na panującą pandemię i doskonale przyjętych przez czytelników, była bezpłatna prezentacja wszystkich lokali gastronomicznych, zmuszonych do zmiany formy świadczenia swoich usług, co okazało się niezwykle przydatne, nie tylko dla tej gałęzi lokalnej gospodarki, ale i dla mieszkańców, zmuszonych do ograniczenia swobody.

„Tygodnik Szczytno” poza bieżącymi informacjami, publikuje także cykle artykułów tematycznych, dotyczących m.in. historii powiatu czy poszczególnych miejscowości, opowieści z życia myśliwych, kształtujące wiedzę nie tylko o łowiectwie, ale też o gospodarce leśnej i ochronie środowiska, co na Mazurach ma szczególne znaczenie. Stałe miejsce w gazecie mają felietony, w tym np. pastora Kościoła Baptystów oraz liczne i obszerne wywiady (pod hasłem: „Zwykli – niezwykli”) z mieszkańcami powiatu, których życie i dokonania mogą służyć za wzorce.

W dobie rozbuchanej technologii niezbędnym uzupełnieniem wydań papierowych „Tygodnika Szczytno” są: strona internetowa oraz funpage na portalu facebook, które cieszą się dużą popularnością. Liczba odsłon niektórych informacji sięga dobrze ponad 170 tysięcy, co – jak wynika z rynkowych analiz – jest liczbą stawiającą „Tygodnik Szczytno” w krajowej czołówce w kategorii gazet lokalnych.

Przechwytywanie89

Wydawnictwo: Art. Media Tomasz Mikita
Wydawca: Tomasz Mikita
Rok założenia: 2008
Dane teleadresowe: 12-100 Szczytno, Plac Juranda 2/1, tel. 721-675-958
Zasięg: powiat szczycieński
Strona www: www.tygodnik.szczytno.pl
E-mail: biuro@tygodnikszczytno.pl
Dzień ukazywania się tytułu: czwartek
Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do porozumienia TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij