Tygodnik Płocki

Tygodnik Płocki na rynku czytelniczym obecny jest od roku 1972. Informuje o sprawach najważniejszych dla regionu zwanego Mazowszem Płockim (t.j. Płock, powiat płocki ziemski, powiat sierpecki, powiat gostyniński, części powiatów: płońskiego, łowickiego, włocławskiego, sochaczewskiego)

TP ma dwie wersje: papierową i portalową. Objętość wydania papierowego to 32 do 56 stron tygodniowo. W wersji elektronicznej w ciągu roku notujemy 14 mln odsłon strony czyli ponad milion miesięcznie. W całym roku mamy 1 160 000 użytkowników, czyli blisko 100 000 użytkowników miesięcznie. Średnia dzienna to blisko 3500 użytkowników.

W historii TP zainicjowaliśmy wiele plebiscytów – „Wybór Płocczanina Roku”, „Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera”, „Płock dla Krakowa”, ”Premiery z Tygodnikiem”, „Pokoik na Tumskiej”. Zorganizowaliśmy wiele akcji charytatywne, rajdów rowerowych, spływów kajakowych, konkursów edukacyjno-ekologicznych (w tym najważniejszy – wieloletni: „Porządkujemy i odnawiamy las”)

Najbardziej prestiżowym  w całym regionie eventem TP w ostatnich latach jest Plebiscyt pod nazwą „Z Tumskiego Wzgórza – Wydarzenie Roku”, kończący się corocznie uroczystą Galą. Plebiscyt ten cyklicznie (w tym roku odbyła się 13. edycja) wyłania po 10 najważniejszych w Płocku i regionie wydarzeń w 4 kategoriach: Inicjatywy Społeczne i Gospodarcze, Kultura, Sport i turystyka, Na Ziemi Płockiej.
tp

Wydawnictwo: Tygodnik Płocki Sp. z o.o.
Wydawca: Tomasz Szatkowski
Rok założenia: 1972
Dane teleadresowe: 09-400 Płock, Stary Rynek 27, tel. 22 262-77-66
Zasięg: Mazowsze Płockie
Strona www: www.tp.com.pl
E-mail: tp@tp@com.pl; bo@tp.com.pl
Dzień ukazywania się tytułu: wtorek
Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do porozumienia TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij