Wspomnienie

W czwartek 4 lipca po godz. 19:00 zmarł Karol Cebula, wydawca tygodnika Strzelec Opolski, członek Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.
„Człowiek o wielu talentach. Mieliśmy w nim zawsze oparcie, służył radą i życzliwością – pisze w pożegnalnym komunikacie Rada Wydawców SGL.

Pogrzeb Karola Cebuli odbył się w sobotę 6 lipca na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach, Jego rodzinnym mieście.

Odszedł w wieku 88 lat, do ostatnich dni aktywny, pełen energii. Wiadomość o jego śmieci zaskoczyła Strzelce Opolskie i redakcję Jego gazety, ale także wydawców prasy lokalnej z całej Polski. Wielu liczyło na kolejne spotkanie z Nim, na rady, dobre pomysły i konstruktywne podejście do rozwiązywania problemów. Ale nie tylko.

_RK29365_1

– Biła od Niego dobra energia – podkreśla Waldemar Śliwczyński, wydawca tygodnika Wiadomości Wrzesińskie.
– Duchem był najmłodszy z nas – dodaje Maciej Grzmiel, wydawca m.in. Tygodnika Tucholskiego.

Zgadza się z nim Dominik Księski, wydawca i redaktor naczelny Pałuk, długoletni prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Cenił m.in. kreatywność Karola Cebuli. – Podziwiałem go – nie kryje Dominik Księski.

– Energia, wiedza i kultura – tak zapamiętam pana Karola. Bardzo mi smutno – nie ukrywa Joanna Kowalska, dyrektor projektów zagranicznych SGL.

Jakub Dźwilewski, redaktor naczelny Dobrej Gazety z Kędzierzyna – Koźla, który był jednym z członków SGL, żegnających Zmarłego na uroczystości pogrzebowej w Gliwicach, podkreśla, że był to fantastyczny człowiek, którego wszystkich ról społecznych i zawodowych nie sposób wymienić. – Jestem dumny, że mogłem go poznać! – mówi.

– To wielka strata dla Strzelec Opolskich i Opolszczyzny – nie ma wątpliwości Grzegorz Łabaj, redaktor naczelny Nowej Gazety Lokalnej z Kędzierzyna – Koźla.

Alicja Molenda, poprzednia prezes SGL, wydawca tygodnika Przełom z Chrzanowa przyznaje, że Karol Cebula zawsze imponował mądrością i rozwagą. – Był dżentelmenem z wielką klasą – podkreśla. I jak dodaje, Karol Cebula niejednokrotnie pięknie łagodził SGL-owe burze.
– Kiedy dzwonił, to zwykle po to, żeby za coś pochwalić, a Jego uznanie zawsze dodawało skrzydeł – podkreśla Alicja Molenda, która jest przekonana, że dzięki temu, że chętnie dzielił się swoim doświadczeniem z młodszymi, tygodnik Strzelec Opolski odważnie i z sukcesem będzie kontynuował Jego dzieło. To ważne dla wszystkich gazet lokalnych.

– Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Przyjaciel i Kolega.

Żegnaj Karolu! – kończą swe pożegnanie członkowie Rady Wydawców SGL.
_RK29426

Dziękujemy redakcji „Strzelca Opolskiego” za udostępnienie zdjęć.

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij