Szkoła Edukacja zaprasza na studnia podyplomowe!

Absolwenci polonistyki, matematyki, biologii i historii z całej Polski – to ostatni moment, by aplikować do programu stypendialnego Szkoły Edukacji PAFW i UW. Oprócz bezpłatnych dziennych studiów podyplomowych, studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 2 tys. zł miesięcznie i darmowy akademik w Warszawie. Rekrutacja trwa do 31 lipca.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego kształci absolwentów i już aktywnych pedagogów w ramach czterech ścieżek nauczycielskich: język polski, matematyka, historia i wiedza o społeczeństwie oraz biologia z przyrodą. W przeciwieństwie do tradycyjnych studiów podyplomowych, nauka odbywa się tam w trybie dziennym – dzięki temu studenci zdobywają wiedzę akademicką i mają możliwość jej natychmiastowego wypróbowania podczas praktyk w wyselekcjonowanych placówkach.

Kto może przystąpić do rekrutacji?

Do Szkoły Edukacji kandydować może każdy magister filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii, a także kierunków pokrewnych do biologii i matematyki, np. fizyki, informatyki, biotechnologii czy ochrony środowiska. Zgłaszać mogą się również czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat. SZCZEGÓŁY

Ze względu na dzienny tryb zajęć, studiów nie da się połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na bardzo duże wsparcie – Szkoła Edukacji dysponuje pulą kilkudziesięciu stypendiów do 2000 zł miesięcznie. W bieżącym roku akademickim otrzymuje je 95 procent wszystkich studentów. Osoby spoza Warszawy mogą się ubiegać o bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW.

Co dają studia w Szkole Edukacji?

Absolwenci otrzymają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, uprawnienia nauczycielskie oraz gwarantowaną ofertę pracy w zawodzie. Zostaną też objęci dwuletnim programem wsparcia. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym Kampusie Ochota UW blisko centrum Warszawy.

Tak bogata oferta edukacyjna i stypendialna jest możliwa dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji. Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia i zakłada bardzo indywidualne podejście do studentów. Szkoła Edukacji tętni życiem przez cały dzień. Jej ogromną siłą jest wsparcie, jakie otrzymaliśmy i w czasie nauki, i po jej zakończeniu. W każdym momencie możemy się zwrócić o pomoc do kadry, to dla nas bezcenne. Poza tym proza życia, czyli finanse: przez 10 miesięcy mieliśmy zapewnione podstawowe źródło utrzymania. – podkreśla absolwentka SE, polonistka Magdalena Nosal.

Więcej informacji:

Adriana Bąkowska
a.bakowska@szkolaedukacji.pl
www.szkolaedukacji.pl

 

Tagi :

Aktualności

Udostępnij