Kiełbasa, wódka i Głos Siemiatycz

32 czytelników i dziennikarzy lokalnych tygodników poznało działalność instytucji unijnych na przykładzie Komisji Europejskiej oraz zapoznało się z założeniami polityki spójności dla wyrównywania poziomu życia pomiędzy państwami członkowskimi.

Rekrutacja na wyjazd studyjny „Bruksela – zobacz to sam!” wyłoniła 16 czytelników zainteresowanych tematyką unijną, którzy w towarzystwie dziennikarzy 16 lokalnych tygodników spędziło 3 dni (5-8 września 2018r) w europejskiej stolicy. Szereg spotkań w Komisji Europejskiej przybliżyło pracę tej instytucji i rolę Polski w jej działaniach.

Maria Galewska, specjalistka od polityki regionalnej, chwaliła polskie podmioty otrzymujące dofinansowanie (granty) z umiejętności ich rozliczania. Pani Maria zaznaczyła również, że w planowanym budżecie na lata 2021-2027 Polska nadal będzie beneficjentem największych środków wynikających z polityki spójności. Robert Sołtyk, specjalista ds. komunikacji w KE zauważył, m.in., że w Brukseli mieszka wielu Polaków, a w sklepie często słyszy: „Kiełbasa, wódka i Głos Siemiatycz”, żartował. Piotr Szymański, stały przedstawiciel przy KE, akcentował znaczenie lobbystów poszczególnych branż w tworzeniu podstaw unijnego prawa i alarmował, że Polska ma ich zbyt mało.

Relacje z wyjazdu można znaleźć w papierowych i internetowych wydaniach następujących tygodników: Kurier Słupecki, Przełom, Nowy Łowiczanin, Wiadomości Oławskie, Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, Jarmark Mazowiecki, Nowa Gazeta Lokalna, Kurier Podlasia – Głos Siemiatycz, Kurier Bytowski, Czas Chojnic, Co Tydzień Jaworzno, Nowe Podkarpacie, Obserwator Lokalny, Tygodnik Starachowicki, Tygodnik Kętrzyński, Gazeta Goleniowska.

Projekt „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne” realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.
Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

JK

belka Majowka

 

 

 

Tagi :

Aktualności

Udostępnij