„Wiadomości Wrzesińskie” w nowej lokalizacji

„Uwolnij książkę”. Na zdjęciu Waldemar Śliwczyński: „Przed redakcją wystawiamy książki, rozdajemy je, zachęcamy innych do wystawiania swoich książek – akcja cieszy się sporym zainteresowaniem!”

Od poniedziałku, 6 sierpnia redakcja i biuro ogłoszeń „WW” znajdują się w samym centrum Wrześni, przy ul. Harcerskiej 19. 
Jak informuje Waldemar Śliwczyński, redaktor naczelny i wydawca tygodnika nowa lokalizacja sprawia, że redakcja jest bliżej mieszkańców Wrześni. „Jesteśmy teraz w oku cyklonu!”- mówi.
W nowej siedzibie, na parterze, znalazło się miejsce na biuro ogłoszeń i biuro wydawcy, natomiast pierwsze piętro zajęli dziennikarze i DTP.

Decyzja o sprzedaży dotychczasowej siedziby „WW” ma podłoże ekonomiczne. Jak pisze Waldemar Śliwczyński koszt utrzymania 530-metrowej redakcji jest zbyt wysoki. Redakcja „WW” nie potrzebuje też, aż tak dużej przestrzeni. O budynku wydawnictwa głośno było nie tylko w środowisku architektów, zdobył on pierwszą nagrodę Jury Konkursu Bryła 2016 na najlepiej zaprojektowany budynek w Polsce.

W nowej redakcji ruszyło także WW Radio, czyli radio internetowe, które na razie serwuje głównie muzykę. W planach jest emitowanie cogodzinnego lokalnego serwisu informacyjnego oraz audycji autorskich (podcastów). WW Radio zgodnie ze swoim hasłem: „Rośniemy dzięki Wam!” zaprasza entuzjastów radiowych do współpracy.

AM

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij