Mołdawska prasa w polskich redakcjach

Mołdawscy wydawcy w redakcji Tygodnika Regionalnego „Korso”

11 wydawców mołdawskiej prasy odwiedziło redakcje w Mielcu i Zakopanem. Dwa różne wydawnictwa, dwa różne style zarządzania.

Dzień w redakcji Tygodnika Regionalnego „KORSO” mołdawscy wydawcy spędzili rozmawiając z Bogdanem Rojkowiczem, wydawcą, Anną Mokrzycką, dyrektorem wydawnictwa i Arkadiuszem Łysoniem, wicenaczelnym. KORSO słynie z konkursów, jak Mielczanin Roku czy Supersołtys, do których dołączył ostatnio Leśnik Roku.

W redakcji „Tygodnika Podhalańskiego” mołdawska grupa spotkała się z Pawłem Pełką, redaktorem naczelnym i Jurkiem Jureckim, wydawcą, a także udzieliła wywiadu Telewizji Tygodnika Podhalańskiego. Redakcja stawia silny akcent na dziennikarskie śledztwa, a także rozwój transmisji wydarzeń i komentarzy na żywo w internecie.

tp
Mołdawscy wydawcy w redakcji „Tygodnika Podhalańskiego”.

Pytania wydawców dotyczyły tendencji na rynku prasy lokalnej, roli internetu, w tym mediów społecznościowych, kondycji finansowej wydawnictw i samych dziennikarzy, roli społecznych akcji i eventów organizowanych przez redakcje, a także konkretnych rubryk na łamach tygodników.
Zwiedzane przy okazji miasta – Mielec, Zakopane, Kraków – zrobiły na mołdawskiej grupie duże wrażenie.

Stowarzyszenie Niezależnej Prasy (API) liczy 23 członków, z czego 16 to wydawcy mołdawskiej prasy drukowanej. Jednym z kryterium przyjęcia do stowarzyszenia jest niezależność medium, w tym od silnych wpływów rosyjskiej polityki.

Polskę w dniach 3-6 lipca 2018r. odwiedzili wydawcy z redakcji: CUVANTUL, OBSERVATORUL de NORD, SP, UNGHIUL, EST CURIER, EXPRESUL, GLIA DROCHIANA< GAZETA de SUD, ECOUL NOSTRU, GAZETA SATELOR, NATURA i przedstawiciel stowarzyszenia API.

JK

Tagi :

Aktualności

Udostępnij