Zjazd wydawców SGL w Szczawnicy

Dwunastu wydawców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych spotkało się na zjeździe w Szczawnicy. Uczestnicy spotkania rozmawiali o przyszłości gazet lokalnych i wymienili się swoimi doświadczeniami.

Zjazd wydawców SGL odbył  się  w Szczawnicy  w dniach 20 i 21 czerwca br. po raz drugi.  Po raz pierwszy wydawcy spotkali się w tej miejscowości w ubiegłym roku.
– Wymieniliśmy się doświadczeniami. Wszystkim podobała się wkładka „Majówka z Unią”, która ukazała się  w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i  Fundację Demokracji Lokalnej w maju br. w gazetach lokalnych.  Będziemy chcieli to powtórzyć – mówi Jerzy Jurecki wydawca „Tygodnika Podhalańskiego” (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze).
Wydawcy rozmawiali też na inne tematy. – Dzieliliśmy się doświadczeniami na temat  wdrażania do gazet  dyrektywy unijnej RODO i zastanawialiśmy się nad perspektywami wprowadzenia praw pokrewnych dla wydawców w Unii Europejskiej.  Rozmawialiśmy też o najlepszych pomysłach na akcje wakacyjne i o tym jak przetrwać wakacje, kiedy pracownicy biorą urlopy – dodaje Alicja Molenda wydawca „Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej Przełom” (Przełom). Według niej wydawcy poświęcili sporo uwagi projektowi  spersonalizowania wydań gazet cyfrowych  SGL dotowanemu przez Google DNI Innovation Fund . Projekt ma ruszyć na jesieni.

Uczestnicy zjazdu wzięli też udział w spływie kajakowym po Dunajcu.

Foto. Jurek Jurecki

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij