Wydawnictwo Nowiny wyda książkę o strażakach

Wydawnictwo Nowiny ze Śląska właściciel  lokalnych tygodników „Nowiny Raciborskie” i „Nowiny Wodzisławskie” wyda w maju br.  książkę  „Od joannitów do ratowników. Dzieje strażaków ziemi raciborskiej”. 

Książka ukaże się  22 maja br. z okazji  160. rocznicy  powstania straży ogniowej  w Raciborzu. Autorem  części historycznej jest Bruno Stojer. Zostaną wykorzystane  w niej też  prezentacje jednostek ochotniczej straży pożarnej powiatu raciborskiego publikowane w „Nowinach Raciborskich” na potrzeby  konkursu  pisma na najlepszą jednostkę. Licząca 192 strony bogato  ilustrowana książka wyjdzie w nakładzie 1250 egz. Będzie  ją można kupić w księgarniach i siedzibie wydawnictwa. Jej cena to  29,90 zł.

W powiecie raciborskim działają 53 jednostki ochotniczej staży pożarnej, które zrzeszają ponad 2,5 tys. osób.  – Ochotnicza straż pożarna  to jedyna organizacja społeczna, która od dawna działa w Polsce powiatowej. Angażuje się nie tylko w gaszenie pożarów, ale także w wiele innych prac społecznych. Uznaliśmy więc, że nasze publikacje zamieszczane w „Nowinach Raciborskich” z okazji konkursu powinny ukazać się w formie książki – mówi Arkadiusz Gruchot prezes Wydawnictwa Nowiny.
Oprócz tygodnika „Nowiny Raciborskie” Wydawnictwo Nowiny wydaje tygodnik „Nowiny Wodzisławskie” , bezpłatny miesięcznik dla rolników „Agronowiny” oraz portal Nowiny.pl.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij