Wydawca „Tygodnika Kętrzyńskiego” nowym  członkiem SGL

Robert Majchrzak, wydawca  lokalnego „Tygodnika Kętrzyńskiego” (Studio N) został członkiem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

„Tygodnik Kętrzyński” wychodzi od 13 września 2013 r. w powiecie kętrzyńskim w woj. warmińsko – mazurskim. Pismo skupia się na tematyce lokalnej. Zamieszcza teksty poświęcone lokalnej polityce, kulturze, sportowi i sprawom społecznym. Kosztuje 2,50 zł. Jego obecny nakład to 5 tys. 600 egz. Jedynka tygodnika ma charakter tabloidu – jest kolorowa i wykorzystuje wyraziste tytuły.  Pismo zatrudnia pięć osób, w tych trzech dziennikarzy. Redaktorem naczelnym „TK” jest Robert Majchrzak.

– Staramy się poruszać sprawy bliskie mieszkańcom naszego powiatu. Często zamieszczamy teksty interwencyjne. Wierzę, że najważniejsze teksty są jeszcze przed nami – mówi Majchrzak. Niedawno „TK” napisał o wyciętym drzewie przy jednym z domów w Kętrzynie, którego usunięcie nie podobało się członkom wspólnoty mieszkaniowej. Wkrótce zajmie się sprawą segregacji odpadów w Reszlu.  Niektórzy mieszkańcy z tej gminy narzekają, że muszą płacić wyższe stawki za to, że nie segregują odpadów, nie mogą jednak tego robić, bo nie dostarczono im potrzebnych pojemników.
– Mamy te same problemy co większość pism  lokalnych. Musimy rywalizować z koncernami i gazetami samorządowymi. Dobrze mieć partnerów w takich zmaganiach – wyjaśnia Majchrzak przystąpienie do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij