Nowywyszkowiak.pl  publikuje cykle filmowe

Na zdjęciu: Mateusz Tryc podczas realizacji filmu.

Nowywyszkowiak. pl strona internetowa lokalnego tygodnika „Nowy Wyszkowiak” (Edytor) stawia na rozwój.  Od początku br. zamieszcza przygotowywane przez redakcję cykliczne filmy wideo o sprawach ważnych dla mieszkańców powiatu.

Od początku każdy numer gazety jest przedstawiany  na portalu i  na FB w formie 1,5 minutowego filmu. Według wydawcy  takie prezentacje ogląda przeciętnie 1 -1,5 tys. odbiorców. Dziś lub jutro  na stronie pojawi się pierwszy z  edukacyjnego cyklu filmów  powstających  we współpracy z policją. Cykl dotyczy zasad  bezpiecznego poruszania się na drogach, w tym ryzykownych zachowań rowerzystów. Do wakacji w portalu opublikowanych zostanie 4 lub 5 filmów z tego cyklu.
– Na naszym terenie  dochodzi do wielu wypadków z udziałem rowerzystów. Postanowiliśmy na to zareagować – mówi Maciej Kowalski, szef wydawnictwa Edytor.

Inny cykl filmów opowiada o pochodzących z Wyszkowa osobach, które ruszyły w świat i osiągnęły sukces . Bohaterem pierwszego opublikowanego  odcinka był Mateusz Tryc ,  młody  wyszkowski bokser, który przeszedł na zawodowstwo i na razie nie przegrał jeszcze żadnej walki.  Pomysłodawczynią tego cyklu jest  szefowa portalu Sylwia Bardyszewska.
– Filmy maja sens, bo ich oglądalność jest dużo wyższa niż czytelnictwo naszych tekstów w drukowanym wydaniu tygodnika.  Nasz wywiad wideo z dziewczyną, która pokonała swoją niepełnosprawność odnotował 9 tys. odsłon na kanale You Tube. To kierunek, w którym powinniśmy podążać – sądzi Kowalski.
Zdaniem Kowalskiego dzięki filmom  zamieszczanym na portalu zwiększyła się  liczba  jego użytkowników.  W listopadzie ub. roku stronę odwiedziło  17 tys. unikalnych użytkowników. W lutym br. ich liczba wzrosła do 27 tys.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij