„Tygodnik Krapkowicki”  ukazuje się już od 20 lat

20 lat temu ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Krapkowickiego” (Bastech) z Opolszczyzny. Pismo od lat angażuje się  w działania na rzecz mieszkańców regionu.

„Tygodnik Krapkowicki” ukazuje się w gminach Krapkowice, Gogolin, Strzeleczki, Walce i Zdzieszowice w powiecie krapkowickim w woj. opolskim w nakładzie 5 tys. egz. Średnio liczy 32 – 36 stron, kosztuje 2, 80 zł. Od początku istnienia pisma jego redaktor naczelną jest Joanna Bassek,  zarazem prezes Wydawnictwa Bastech .

Pierwszy numer „TK” pojawił się na rynku 30 kwietnia 1998 r. Przygotowania  do uruchomienia tytułu trwały prawie rok. –  W czasie, kiedy temat tworzenia się powiatów był bardzo aktualny, w powiecie krapkowickim nie było żadnego tytułu, który terytorialnie obejmowałby nowo powstałe struktury władzy terytorialnej. Chcieliśmy to zmienić. Od początku naszej działalności byliśmy w centrum wydarzeń, od początku nasza gazeta jednoczyła i nadal jednoczy naszą lokalną społeczność – mówi Joanna Bassek.

pierwsze wydanie TK

Pierwszy numer „Tygodnika Krapkowickiego”. Archiwum „TK”

Pismo angażuje się w życie lokalnej społeczności. Co roku organizuje Ligę Futsalu „Tygodnika Krapkowickiego”, a od 2012 r.  przed Świętami Bożego Narodzenia czytelnicy mogą wziąć udział w losowaniu żywych choinek. Męska część redakcji od 2013 roku 8 marca wręcza spotkanym na ulicach kobietom kwiaty , a w Tłusty Czwartek przechodnie obdarowywani są pączkami lokalnych cukierników. Redakcja zapoczątkowała też inicjatywy społeczne takie jak „Kącik do karmienia piersią”, czy „Włos do włosa” (zbiórka włosów  na peruki dla osób po chemioterapii) . Tygodnik przeprowadza  liczne plebiscyty m.in. na  Sołtysa Roku, Proboszcza Roku, Najsympatyczniejszego Urzędnika, czy plebiscyty sportowe i medyczne. Jego pomysłem był polonez maturzystów na krapkowickim rynku.
– Cieszymy się z osiągnięć naszych dziennikarzy, jednak od dwudziestu lat kierujemy się mottem „o Tobie, o nas, o regionie” i to właśnie z działań na rzecz mieszkańców jesteśmy najbardziej dumni. Dzięki zaangażowaniu naszych dziennikarzy udało się wielokrotnie nie tylko materialnie pomóc mieszkańcom naszego regionu, ale także rozwikłać nurtujące ich problemy i trudności – mówi Joanna Bassek.
Z tej okazji  jubileuszu 8 maja br. ukaże się specjalne wydanie „Tygodnika Krapkowickiego”  w wyjątkowym powiększonym formacie oraz z konkursami dla czytelników.
Wydawnictwo Bastech wydaje również „Tygodnik Ziemi Opolskiej”, który swoim zasięgiem obejmuje większość gmin powiatu opolskiego oraz samo miasto Opole. Wydawnictwo było wielokrotnie wyróżniane  w konkursach gazet lokalnych np. za kształtowanie świadomości proekologicznej społeczeństwa. W 2013 r. prezes firmy Joanna Bassek otrzymała Srebrny Laur Kompetencji i Umiejętności Pro Publico Bono. Prace dziennikarzy  obu tygodników nominowane były również wielokrotnie w konkursie SGL Local Press.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij