Gazety lokalne z wkładką „Majówka z Unią”

52 gazety lokalne z 16 województw ukażą się ze wspólną wkładką „Majówka z Unią”. To część wartego 299 tys. euro projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

– Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat polityki spójności  prowadzonej przez Unię Europejską. Chcemy przypomnieć też o korzyściach jakie otrzymali Polacy od 2004 r., kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej – mówi Joanna Kowalska dyrektor programu „Media dla Demokracji” w SGL koordynująca projekt.

16 – stronicową wkładkę „Majówka z Unią”  od dziś do 2 maja br. wydadzą tygodniki lokalne i dwa dwutygodniki  należące w większości do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Jej nakład wyniesie 355 tys. egz.
Wkładka zawiera m.in. grę planszową, kolorowankę dla dzieci, przepisy na grilla i konkurs dla czytelników, którym będzie można wygrać smartfon. Redaktor naczelną „Majówki z Unią” jest  Marta Ringart – Orłowska wydawca i redaktor naczelna „Kuriera Gmin”.

„Majówka z Unią” jest pierwszą częścią wartego 299 tys. euro projektu z czego dofinansowanie UE wyniosło 239 tys. euro. Pieniądze przyznane w jego ramach zostaną jeszcze w tym roku wykorzystane na rzecz rozwoju mediów lokalnych m.in. na Mobilną Akademię Medialną dla wydawców oraz na wsparcie eksperckie, doradcze i szkoleniowe dla dziennikarzy. Ośmiu lokalnych  wydawców  wyłonionych przez niezależna komisję (bez udziału członków SGL)  otrzyma granty w wys. 4 tys. euro na sprzęt, oprogramowanie i szkolenia.

Projekt „InForMe – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne w Polsce” jest realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.

belka Majowka

 

MK

 

Tagi :

Aktualności

Udostępnij