Część budynku „Wiadomości Wrzesińskich” do wynajęcia

Większość powierzchni  nagradzanego na  konkursach architektonicznych budynku lokalnego tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie” (Wydawnictwo Kropka) z Wrześni  ma być wynajęta. Redakcja pisma zamierza zatrzymać dla siebie tylko jedną kondygnację.

Wydawca  oferuje w ogłoszeniu wynajęcie 100 m kw. na parterze, 210 m kw. na pierwszym piętrze i 90 m kw.  na drugim piętrze. Powierzchnia całego budynku to 530 m kw.  – Niedawno najemca parteru zrezygnował z wynajmu. Szukamy następnego. Gdy wolał powierzchnię na I piętrze, my przeprowadzimy się na parter. Możemy też negocjować inne warianty wynajmu – mówi Waldemar Śliwczyński wydawca i redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”.
Podkreśla jednak, że redakcja „WW” pozostanie z dotychczasowej siedzibie. – Szukamy oszczędności, a poza tym  nie potrzebujemy tak dużej powierzchni. Na razie nikt się nie zgłosił, bo cena oferowanego przez nas wynajmu,  40 zł za m kw. jest wysoka. We Wrześni to sporo – wyjaśnia Śliwczyński.
Budynek zaprojektowany przez poznańską pracownię Ultra Architects został oddany do użytku dwa lata temu. Zdobył nagrodę jury w konkursie Bryła Roku 2016 i wszedł do finału World  Architecture Fetival w Berlinie. Został też wyróżniony w plebiscycie Stowarzyszenia Architektów Polskich. Kosztował 4 mln zł. O ofercie wydawnictwa pierwszy napisał Presserwis.

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij