Tygodnik „Podlasiak” zadebiutuje w Lubelskiem

Nowy lokalny tygodnik „Podlasiak” (Centrum Wydawniczo – Medialne Podlasiak) pojawi się jeszcze w marcu br. na rynku. Pismo będzie m.in.  tworzyć 6 osób, które odeszły  w zeszłym roku  z tygodnika „Słowo Podlasia” (Grupa Wydawnicza Słowo).

O nowym tytule na rynku napisał kilka dni temu Presserwis.  „Podlasiak” będzie ukazywał się  m.in. w Białej – Podlaskiej i  w powiatach: bialskim, radzyńskim i parczewskim na Lubelszczyźnie. Dokładny zasięg tygodnika nie jest jeszcze znany. Jego redaktorem naczelnym zostanie Roman Laszuk, były redaktor naczelny „Słowa Podlasia”, który wiosną ub. roku po 28 latach pracy rozstał się z tym pismem.

Centrum Wydawniczo – Medialne Podlasiak, które  założył  razem z Markiem Krekorą, byłym szefem składu komputerowego „Słowa Podlasia” kilka dni temu zostało zarejestrowane w KRS. – To trudny czas dla prasy, ale podjęliśmy ryzyko.  Do wydawania pisma namówiły mnie osoby, które w zeszłym roku odeszły ze „Słowa Podlasia”. Mam też dobre kontakty z lokalnym biznesem, a podlascy przedsiębiorcy wspierali  mnie w pomyśle wydawania pisma – mówi Roman Laszuk.
Zapewnia, że „Podlasiak” nie będzie miał charakteru tabloidu. – Planujemy, że będzie to pismo z przewagą treści publicystycznych i dłuższych form dziennikarskich. Chcemy, żeby było otwarte na wszystkie grupy społecznie – zapowiada Laszuk.
Tygodnik ma ukazywać się w nakładzie ok. 10 tys. egz. i liczyć od 24 do 32 stron. Cena nie została jeszcze ustalona.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij