„Redakcja BB” nagrodzona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Magazyn „Redakcja BB” z Bielska – Białej zdobył nagrodę  im. Aleksandra Milskiego  dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

„Redakcję BB” tworzą uczniowie  bielskich gimnazjów i szkół średnich. W projekt zaangażowanych jest obecnie 150 młodych ludzi,  którzy  piszą teksty, robią zdjęcia, wykonują  projekty graficzne dla magazynu. W ramach projektu przygotowują też eventy, bannery oraz relacje wideo dla strony internetowej pisma.

Bezpłatny Magazyn „Redakcja BB” wydawany jest co pół roku przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska – Białej i Podbeskidzia oraz  Fundację Zróbmy To w nakładzie 2 tys. egz. w powiecie bielskim. – Wszystkie tematy poruszane w piśmie powstają z inicjatywy młodych osób. Jako koordynatorzy projektu nie ingerujemy w ich treść. Ich autorstwa są też wszystkie elementy graficzne począwszy od okładki – mówi Dominik Kaczmarczyk redaktor naczelny magazyny „Redakcja BB”.

Pismo wydawane jest od 2014 r. Założyła je Maja Dębowska, obecnie strateg projektu. Nagrodę im. Aleksandra Milskiego zdobył ostatni, 7 numer. Znalazły  się w nim m.in. wywiady z Jasiem Melą, podróżnikiem i działaczem społecznym, Błażejem Strzelczykiem i Piotrem Żyłką, dziennikarzami „Tygodnika Powszechnego”, inicjatorami akcji charytatywnej „Zupa na Plantach”, a także teksty o edukacji seksualnej, wyborze ścieżki życiowej i  wadach systemu edukacji.
– Praca z młodymi ludźmi jest  niesamowita. Wymaga sporego wysiłku, bo zespół koordynatorów projektu jest bardzo mały, ale satysfakcja naszych autorów wynagradza nam wszelkie trudy – mówi Kaczmarczyk.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij