„Rzecz Krotoszyńska” obniża koszty

Lokalny tygodnik ”Rzecz Krotoszyńska” (Lumen 1852) podniósł cenę i zrezygnował w wkładki telewizyjnej.

Od stycznia br. wychodzący w powiecie krotoszyńskim w Wielkopolsce tygodnik „Rzecz Krotoszyńska” kosztuje  2,95 zł o 0,25 zł więcej niż wcześniej. – Szukamy możliwości obniżenia kosztów wydawania gazety, stąd decyzja o podwyżce ceny egzemplarzowej tygodnika – mówi Janusz Urbaniak, wydawca „Rzeczy Krotoszyńskiej”.

W powiecie krotoszyńskim oprócz „RzK” wydawane są trzy gazety – „Życie Krotoszyna” należące do Polska Press Grupy, „Gazeta Krotoszyńska” (Południowa Oficyna Wydawnicza) i bezpłatny dwutygodnik „Gazeta Lokalna Krotoszyn”(Wielkopolska Squad).  – Ukazywanie się kilku gazet oznacza ostrą rywalizacje na rynku reklamowym, co niekorzystnie odbija się na cenach reklam. Dlatego szukamy oszczędności – wyjaśnia Urbaniak.
Od nowego roku „Rzecz Krotoszyńska” zrezygnowała z osobnej wkładki z programem telewizyjnym. – Dzięki temu, że teraz program drukowany jest  na stronach pisma, kosztuje nas on jedną piąta tego co wcześniej – mówi Urbaniak.
„Rzecz Krotoszyńska” ukazuje się od marca 1990 r. w średnim nakładzie 4 tys. egz. Wydawca nie ujawnia wysokości sprzedaży.

MW

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij