Jury Local Press 2017 zaczyna obrady

Dzisiaj w Bukowinie Tatrzańskiej w hotelu Bukovina zaczyna swoje obrady jury konkursu Local Press 2017 organizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

Obradom podobnie jak w poprzednich latach przewodniczy wybitny reportażysta Mariusz Szczygieł. Oprócz niego w skład jury wchodzą: Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”, Elżbieta Turlej, dziennikarka tygodnika „Newsweek”, Andrzej Grygiel fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej, Marzanna Zielińska reporterka TVN Łódź oraz Andrzej Poczobut dziennikarz i publicysta, korespondent „Gazety Wyborczej” z Białorusi.

Na tegoroczny konkurs wpłynęły 434 prace. W kategorii reportaż prasowy nadesłano ich 138, w kategorii dziennikarstwo śledcze i interwencyjne – 97, a w kategorii wywiad i inne gatunki publicystyczne – 106.
W kategorii fotografia i fotoreportaż otrzymaliśmy 135 zgłoszeń, a w materiałach wideo – 41. O nagrodę najlepszego portalu gazety lokalnej zmierzy się kilkanaście stron internetowych, podobna liczba będzie konkurować o nagrodę na najlepszą akcję społeczną lub interwencyjną.
Jury wyłoni gazetę roku. Przyznana zostanie też Nagroda Specjalna Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nazwiska zwycięzców poznamy na Gali Local Press 2017, która odbędzie się 15 marca br. o godz. 12 na Zamku Królewskim w Warszawie.

belka_2017-mini

Tagi :

Aktualności, SGL Local Press

Udostępnij