Podrożeją usługi drukarni Polska Press w Sosnowcu

Drukarnia Polska Press w Sosnowcu podwyższy od lutego br. o kilka procent ceny druku dla części wydawców. Powodem są rosnące ceny papieru.

Informację o podwyżce usług drukarni w Sosnowcu otrzymała  już Agencja Wydawniczo – Reklamowa Korso  z Mielca  wydawca lokalnych tygodników „Korso”, „Korso Kolbuszowskie” i  „ Korso Gazeta Sanocka”.  – Podjęłam negocjacje z drukarnią i udało się ustalić kwotę podwyżki na poziomie zadowalającym obie strony – mówi Anna Mokrzycka dyrektor wydawnictwa AWR Korso. Szczegółów jednak nie zdradza. Zapewnia, że wydawnictwo nie podwyższy cen swoich tytułów. – Zapewniono mnie, że podwyżka związana z rosnącymi cenami papieru może obowiązywać tylko przez pewien czas. Nie szukamy innej drukarni, bo wiązałoby się to z kłopotami z transportem – dodaje.
Za usługi drukarni w Sosnowcu więcej zapłaci też Wojciech Szota wydawca dwutygodników „Wieści Wolbromskie” i „Wieści Miechowskie” (Biuro Promocji i Reklamy Fama).  – W moim przypadku  cena druku wzrosła o 7 proc. Rozważam  podniesienie cen moich gazet – przyznaje.
Zdzisław Olszewski dyrektor drukarni Polska Press w Sosnowcu  twierdzi jednak, że koszty usług wzrosły tylko o 2-3 proc.  – Podwyżki dotyczą tylko tych wydawców dla których ceny druku były niskie czyli jednej trzeciej naszych klientów. Podwyżka była konieczna, bo papier znacznie podrożał. Cena papieru zagranicznego o podwyższonej bieli wzrosła o 16-17 proc. – wyjaśnia. Zapewnia, że jest otwarty na negocjacje z wydawcami.
Joanna Pazio rzeczniczka Polska Press  pytana czy ceny druku wzrosną we wszystkich drukarniach Polska Press odmówiła odpowiedzi. Można jednak sądzić, że każda z drukarni tego koncernu sama decyduje o podwyżkach.  Wyższych cen nie zaproponowały na razie lokalnym wydawcom m.in. drukarnie Polska Press w Łodzi i w Poznaniu. – Były plany podwyżki cen druku ale z nich zrezygnowaliśmy, żeby klienci nam nie uciekli – zdradza jeden z pracowników Polska Press w Poznaniu.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij