Większość wydawców tygodników lokalnych nie łączy wydań świątecznych

Lepiej wydać na Święta Bożego Narodzenia  i Nowy Rok podwójny numer czy dwa pojedyncze? W tej sprawie wydawcy gazet lokalnych są podzieleni.

Wydanie „Tygodnika Podhalańskiego ” (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze)  z 21 grudnia br. będzie podwójne. Do  liczącego 88 stron numeru zostanie dołączone sianko, opłatek i kalendarz na nowy rok. – Gazeta będzie dostępna w sprzedaży przez dwa tygodnie, ale dzięki temu lepiej się sprzeda. Na sylwestra  przyjeżdża w Tatry mnóstwo turystów, więc przybędzie nam czytelników – mówi Jerzy Jurecki wydawca „Tygodnika Podhalańskiego”.

TP12

Na zdjęciu: Świąteczna „jedynka” TP.

Tygodnik dla swoich fanów nakręcił również film o tym jak powstawała świąteczna okładka TP.


Podwójne wydanie świąteczno – noworoczne tygodnika „Przełom” (Firma Wydawnicza „Przełom”) z Małopolski  ukazało się już dziś. Numer liczy 48 stron o 8 więcej niż zwykłe wydanie. Do każdego egzemplarza dołączony jest też  wyjątkowy kalendarz  ze zdjęciami historycznych obiektów przemysłowych regionu.  Następny numer „Przełomu” wyjdzie dopiero  3 stycznia 2018 r.  – Od lat robimy przerwę świąteczną. Mamy nadzieję, że więcej stron do czytania i piękny kalendarz zrekompensują  czytelnikom brak jednego grudniowego numeru – sądzi Grażyna Kaim redaktor naczelna tygodnika „Przełom”

Większość wydawców postanowiła  jednak nie łączyć numerów. – Kiedyś łączyliśmy wydania  świąteczne i noworoczne, ale ludzi dzwonili z pytaniami dlaczego nie mogą kupić gazety – wyjaśnia Ryszard Pajura wydawca  „Obserwatora Lokalnego”  (Agencja Wydawnicza Agard) z Podkarpacia.
Na wydanie dwóch oddzielnych numerów zdecydował się też Jerzy Kamiński redaktor naczelny i wydawca „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich” (Ryza) z Dolnego Śląska. – Podwójny numer to  dla nas strata jeden czwartej dochodów. W oddzielnych numerach możemy dostarczyć też czytelnikom najnowszy program telewizyjny i repertuar kin. Jedyna trudność jest taka, że trzeba w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie przygotować  dwa wydania  – wyjaśnia Kamiński.
Podobnie sądzi Franciszek Matysik wydawca tygodników „Co Tydzień Jaworzno” i „Co Tydzień Mysłowice” (Wydawnictwo GM) ze Śląska: – Wydając  numery na Boże Narodzenie i na Nowy Rok sprzedamy więcej egzemplarzy. Numer noworoczny, który ukaże się w środę 27 grudnia br. będziemy składać w drugi dzień świąt.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij