Tygodnik „Przełom” z industrialnym kalendarzem na święta

Tygodnik  ziemi chrzanowskiej „Przełom”  (Firma Wydawnicza „Przełom” Alicja Molenda) dołączy do swojego  świątecznego wydania wyjątkowy kalendarz.  Ilustrują go fotografie nie działających już industrialnych obiektów regionu wykonane przez fotografa Marka Kowalskiego.

Kalendarz przypomina industrialną historię ziemi chrzanowskiej. – Nie zawsze są to piękne obiekty, ale mieszkańcy darzą je dużym  sentymentem.  Dziadkowie i rodzice  lub oni sami  pracowali  w nieczynnych już dziś fabrykach  – mówi Grażyna Kaim redaktor naczelna „Przełomu”.
Na zdjęciach fotografa Marka Kowalskiego znalazły się m.in. fabryka lokomotyw „Fablok” z Chrzanowa,  szyb górniczy „Zbyszek” z Trzebini, stary młyn z Żarek w gminie Libiąż, zakłady metalurgiczne z Trzebini i kamieniołom w Miękini. Do niektórych obiektów  fotografowi  udało się wejść i sfotografować jej od środka. Udało mu się też  uchwycić  zwykle  niedostrzegane detale
– Z każdym rokiem takich obiektów ubywa. Wiele z nich jest w złym stanie. Za kilka lat zrobienie takiego kalendarza byłoby niemożliwe – dodaje Grażyna Kaim.
Kalendarz jest kolorowy. Zostanie dołączony do świątecznego nakładu tygodnika 20 grudnia br. w liczbie 10 tys. egz.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij