„Tygodnik Człuchowski” przestanie się ukazywać

Wczoraj wyszedł ostatni, 349. numer „Tygodnika Człuchowskiego” (Magraf). Pismo przestanie się ukazywać z powodu trudności ze znalezieniem pracowników i złej kondycji prasy na rynku.

„Tygodnik Człuchowski” wychodził w powiecie człuchowskim w woj. pomorskim od kwietnia 2011 r.  Według  ZKDP jego sprzedaż ogółem w październiku 2017 wyniosła 2134 egz.
– Głównym powodem zamknięcia pisma były odejścia pracowników, którzy znajdowali pracę  za wyższe wynagrodzenia. Nie mogłem zaproponować im zadowalających ich wynagrodzeń, a jednocześnie wydawać gazetę z zyskiem – wyjaśnia Maciej Grzmiel właściciel wydawnictwa Magraf.
W październiku br. wypowiedzenie złożył redaktor naczelny „Tygodnika Człuchowskiego” Wojciech Piepiorka. – W lutym przyszłego roku rozpocznę pracę w Radiu Weekend FM w Chojnicach. Sądziłem, że zdążę jeszcze powitać mojego następcę, ale wydawca zdecydował inaczej – mówi Piepiorka.  „Nie mam wątpliwości, że możemy odejść z podniesionymi czołami. Żegnamy się jako lider na naszym rynku – jako tytuł, który może poszczycić się gronem wiernych Czytelników. (…) Dzięki Wam wiedzieliśmy, że to, co robiliśmy przez ostatnie prawie siedem lat, ma ogromną wartość. Z myślą o Was w redakcji spędzaliśmy więcej czasu niż w domach oraz pokonywaliśmy setki kilometrów w poszukiwaniu tematów. Zawsze pozostawaliśmy wierni zasadzie, która towarzyszyła nam od początku: „Piszemy o Tobie i dla Ciebie” – napisał Piepiorka w liście pożegnalnym do czytelników. Tygodnik zatrudniał 5 osób, w tym trzech dziennikarzy. Wszystkie mają już nowe miejsca pracy. Wydawnictwo Magraf wydaje też tygodniki „Czas Chojnic” i „Tygodnik Tucholski”.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij