Kędzierzyn  – Koźle ma nowy miesięcznik

W Kędzierzynie – Koźlu zadebiutował bezpłatny miesięcznik „Dzień Dobry Kędzierzyn – Koźle”. Wydajemy  na naszym rynku zupełnie inną gazetę niż pozostałe – mówi  Marcin Kapera wydawca i redaktor naczelny pisma.

Pierwszy numer miesięcznika „Dzień Dobry Kędzierzyn- Koźle” (Rekart Studio Reklamy) ukazał się miesiąc temu. Pismo wychodzi Kędzierzynie – Koźlu i w powiecie kędzierzyńsko – kozielskim w nakładzie 5 tys. egz. Dystrybuowane jest na  stojakach wydawnictwa oraz w sklepach, restauracjach i punktach usługowych.

W mieście i w powiecie wychodzą też inne pisma – płatne tygodniki  „Nowa Gazeta Lokalna” i „7 Dni”,  bezpłatny tygodnik „Partner” oraz płatny miesięcznik „Dobra Gazeta”. Mimo to Marcin Kapera nie boi  się konkurencji.  – Nasza gazeta jest zupełnie inna niż pozostałe ukazujące się na naszym rynku. Nie zagłębiamy się w politykę ani afery. Zamieszczamy felietony o mieście, specjalnie pisane dla nas bajki dla dzieci, wywiady z osobami , które choć nie są znane,  robią coś fajnego w mieście. Mamy też dział kulinarny, w którym jego autorka  opisuje kolejne etapy  przygotowania potraw i zawsze je sama testuje. Piszemy też dużo o pozytywnych  wydarzeniach w mieście i powiecie – wyjaśnia Kapera.

„Dzień Dobry Kędzierzyn – Koźle”  został zarejestrowany jako miesięcznik, ale redakcja dopuszcza sytuacje, w których będzie ukazywał się częściej.  Wyszedł już numer na Mikołajki datowany na 6 grudnia, a kolejny ukaże się przed Świętami Bożego Narodzenia.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij